GeriGündem D-100'ü kapatan olayda yeni gelişme
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

D-100'ü kapatan olayda yeni gelişme

D-100'ü kapatan olayda yeni gelişme

Düzce'de, patlayan borudan sızan su nedeniyle kapatılan D-100 kara yolu alt geçidi, gece yarısından bu yana süren çalışmaların tamamlanmasının ardından ulaşıma açıldı.

Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde D-100 kara yolunun Çoban mevkisi İstanbul istikametinde alt geçitten geçen ve şehrin kuzeyine su veren hatta meydana gelen patlamanın ardından çalışmalar tamamlandı. 

Patlama nedeniyle hizmet verilemeyen 12 mahalleye su ulaştırılmasının ardından, bu sefer de 300 metre ileride aynı hatta bir patlama daha olduğu tespit edildi. Bölgeye gelen ekipler sorunun giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. 

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü İbrahim Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiplerin olaya hızla müdahale ettiğini belirtti. 

Gece saatlerinde yaşanan problemden dolayı kara yolunun trafiğe kapatıldığını anımsatan Özer, şöyle konuştu: 

"Akşam D-100 kara yolunda aşırı su akması şikayeti geldi. Hemen olay yerine gelip müdahalede bulunduk, bu sırada güvenlik nedeniyle D-100 kara yolunun Çoban mevkisi İstanbul istikametini trafiğe kapattık. Çalışmalar sonucunda sabah saatlerinde tedbirlerimizi alarak saat 07.00 sularında işlerimizi bitirdik. Patlamanın yaşandığı yerin 300 metre ilerisinde bir patlama ile daha karşı karşıya kaldık. Yine aynı hatta dirsek bölümünden patlama oldu." 

Vatandaşı mağdur etmemek adına yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatan Özer, "Şu an yol açıldı, yol ile ilgili bir sıkıntımız yok. Vatandaş susuz, bu sıkıntıyı da atlatıp bir an önce vatandaşımıza su vermek istiyoruz, gayemiz bu. Bitirmek için bir zaman da veremiyoruz fakat en kısa sürede bitirmek istiyoruz." dedi. 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False