GeriGündem Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın adres bilgisi değişti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  113
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın adres bilgisi değişti

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın adres bilgisi değişti
refid:29488404 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

ATATÜRK Orman Çiftliği arazisine yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın adres bilgisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olarak değişti.

Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sitesindeki adres “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara” olarak yenilendi. Çankaya Köşkü’nden taşınmasının ardından Saray’ın iletişim adresi “Cumhurbaşkanlığı Sarayı 06560 Beştepe” olarak kullanılıyordu. Saray’ın iletişim adresinin, Beştepe Millet Camisi’nin cuma günü yapılan açılışından sonra değişmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ocak ayında Saray’ın külliye olacağını açıklamıştı. Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Sarayı, şu anda saray ama kısa bir süre sonra burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Niye külliye olacak? Çünkü hemen yanımızda bir kongre merkezi inşa ediliyor. Kongre merkezinin hemen arka tarafında bölgede şöyle büyük bir cuma camisi yok, bir cami inşa ediyoruz. Kongre merkezinin sağ tarafında çok amaçlı 2 bin kişinin katılacağı bir toplantıyı aynı anda yapabileceğiz” demişti. 5 milyon ciltlik bir de kütüphane kuracaklarını söyleyen Erdoğan, “Ondan sonra dev bir açılışla burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Saray kavramından rahatsız olanlar temenni ederim ki külliyeden rahatsız olmazlar” açıklaması yapmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayının adres bilgisi değişti

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle