GeriGündem Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na dört bina
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na dört bina

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na dört bina
refid:28066159 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı açıklamada "Bugün sizlerle bu toplantıyı yaparken yanı başımızda şu anda dört ayrı bina daha yapılıyor. Bunlardan bir tanesi bizim kongre merkezimiz olacak. Hemen onun altında, bir cuma camisi, mescidi yapılıyor. Çok amaçlı salonun bulunduğu bir bina yapılacak ve 4 milyon cilt kitap bulunması planlanan bir kütüphane olacak. Burası milletin evidir. İnşallah dört tane yer de bittikten sonra burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak" dedi.

Milletten aldıkları güçle hem millete hem de insanlığa hizmet etmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Erdoğan, "Bu küresel vizyon, dikkatinizi çekiyorum sadece bizim vizyonumuz değildir. Yani sadece bu ülkenin yöneticileri, cumhurbaşkanı, hükümeti, devleti değil, bu ülkenin her bir ferdi bu küresel vizyona sahip olduğu için biz inşallah bunları başaracağız" şeklinde konuştu.

Muhtarlara seslenen Erdoğan, Türkiye'nin istikbalini şekillendirmede, yeni Türkiye'nin inşasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte çalışacaklarını söyledi. "Sizlerle çok uzun bir yol arkadaşlığımız var, bu istikbalde de devam edecek" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerelden genele, mikrodan makroya, fertten cemiyete Türkiye'nin dünyadaki yerinin çok daha farklı olduğu sürece beraber yürüyeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayına dört bina Maşaallah çiftetelli oynuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman muhtarların yanında olacaklarını ve sorunlarını çözmek için gayret göstereceklerini bildirdi. Erdoğan, "Bugün sizlerle bu toplantıyı yaparken yanı başımızda şu anda dört ayrı bina daha yapılıyor. Bunlardan bir tanesi bizim kongre merkezimiz olacak. Bu kongre merkezimizin 2 bin 300 kişilik büyük bir salonu olacak. Burada resmi kongreler yapılacak. Bakanlıkların bu tür faaliyetlerini burada yapmaları mümkün olacak. Hemen onun altında, bölgede büyükçe bir cuma camisi yok, orada bir cuma camisi, mescidi yapılıyor. Onun da inşaatı şu anda devam ediyor" diye konuştu.

2 BİN KİŞİYE YEMEK VEREBİLECEK SALONLAR OLACAK

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yanına çok amaçlı salonun bulunduğu bir bina yapılacağını, burada aynı anda bin ila 2 bin kişiye yemek verebilecekleri salonlar olacağını belirterek, muhtar toplantılarına inşaat bittikten sonra bu bölümde devam edeceklerini ve 5 yıl içinde 50 bin muhtarla görüşeceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayına dört bina

24 SAAT AÇIK KÜTÜPHANE

Proje aşamasındaki Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'ne de değinen Erdoğan, buranın Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olacağını, bu kütüphanede asgari 4 milyon cilt kitap bulunmasının planlandığını, bunların dijital ortamda olacağını söyledi. Erdoğan, sistem oturduktan sonra 24 saat gençlere, öğrencilere, halka açık olacağını bildirdi.

"BU MİLLETE BU YAKIŞIR"

Cumhurbaşkanlığı Sarayı için "kaçak" diyenler olduğunu ifade eden Erdoğan, "Burası milletin evidir. İnşallah 4 tane yer de bittikten sonra burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Çünkü bu millete bu yakışır, bu millete yakışanı yapıyoruz ama küçük düşünenler onlar, maalesef eriye eriye gitmeye mahkumdurlar ama bu millete biz bunu yakıştıramayız" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayına dört bina


Görevlerinin gereğini yapmaya mecbur olduklarını dile getiren Erdoğan, eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan enerjiye modern dünyada ne varsa Türkiye'de de olacağını söyledi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle