GeriGündem Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) Kayseri'de yapılan toplantısında konuşan Genel Başkan Atilla Sertel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 5 ay önce sarı basın kartı verildiğini hatırlatarak önümüzdeki Kurban Bayramı'nda çıkaracakları Anadolu'da Bayram gazetesi için başyazarlık teklif etti. Gül'ün bu teklifi kabul ettiği belirtildi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde Kadir Has Kongre Merkezi'nde yapıldı. TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Basın Kartları Komisyonu olarak ‘Sarı Basın Kartı' verdiklerini anımsatarak, “Kurban Bayramı'nda çıkaracağımız Bayram Gazetesi’nde başyazar olarak yazınızı görmek istiyoruz” dedi.

TGF Başkanlar Konseyi Toplantısı ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Meslekte Başarı Ödülleri Töreni’ne Cumhurbakşanı Abdullah Gül, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ile TGF’ye üye 52 meslek örgütü başkanı, gazeteciler katıldı. TGF Genel Başkanı Atilla Sertel bir ay içinde Samsun, Sakarya, Van, Diyarbakır, Mersin ve Balıkesir’de Basın İlan Kurumu Müdürlükleri açılacağını söyledi.

Anadolu basınının gelişmesi yönünde projeler ortaya koyduklarını ifade eden Sertel, şöyle dedi:
“Basın kartlarının resmi kimlik olması için gayret gösteriyoruz. Basın kartı bizim kimliğimizdir. Bu kartın kaybedilen haklarını geri kazanması için çalışıyoruz. Federasyon çok önemli bir kurum. Böyle bir oluşum olmasaydı, sorunların çözümünde görev alanlara ışık tutulamazdı. Gri pasaport sorunu da çözüldü. Görevle yurt dışına çıkacak olan gazeteciler, vize kuyruklarında beklemeyecek.”

GÜL, TEKLİFİ KABUL ETTİ
Basın Kartı Komisyonu olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü 5 ay önce ziyaret ederek kendisine basın kartı takdim ettiklerini anımsatan Sertel, şöyle dedi:
“Sayın Cumhurbaşkanımız basın kartı alınca ‘Artık gazeteci mi oldum? Bundan sonra yazabilir miyim?' demişti. Ama, bir yazısını görmedik. Kurban Bayramı'nda çıkaracağımız Bayram gazetesinde başyazar olarak bir yazısını görmek arzu ediyoruz.”
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de teklifi kabul etti belirten Sertel, “TBMM’nin açılışında yaptığı konuşmada ifade özgürlüğüne yönelik sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle