GeriGündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan rallicilere ödül
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan rallicilere ödül

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan rallicilere ödül

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Türkiye Rallisi’nde dereceye giren sporculara ödüllerini verirken, “800 milyon insanın dünyada bunu takip etmesi ve ülkemizin tüm bu güzelliklerinin dünyada tanınmasına vesile olan böyle bir aktivitenin finalini gerçekleştirdik” dedi.

Marmaris’te WRC’nin 10. ayağı olan Türkiye Rallisi’nin finalindeki törende Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Jean Todt da yer aldı. Toplam 22 ülkede 68 otomobil ve 136 sporcunun katıldığı organizasyon, 2010’dan bu yana ilk kez bir ayağı olarak Türkiye’de gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ralli şampiyonu Estonyalı Ott Tanak’a ödülünü verdi. Dereceye giren sporcuları tebrik eden Erdoğan şunları söyledi: “Perşembe gününden bu yana Marmaris’te çok farklı bir yarışmaya, bir Dünya Ralli Şampiyonası’na şahit olduk. Bu şampiyonanın en önemli özelliği 133 kanalda yayınlanması, 800 milyon insanın dünyada bunu takip etmesi ve böylece ülkemizin tüm bu güzelliklerinin dünyada tanınmasına vesile olan böyle bir spor aktivitesinin finalini gerçekleştirdik. Şampiyonlarımızı ödüllendirdik. Önümüzdeki yıl yine beraber olacağız, yine birlikte bu yarışmayı beraber izleyeceğiz, takip edeceğiz. İlk üç dereceye giren şampiyonlarımızı kutluyorum.”

Ralli şampiyonu Ott Tanak’a, Uluslararası Otomobil Sporları Birliği organizasyonları tarihinin en büyük ödülü olarak 47 metrelik lüks süper yatla bir hafta Türkiye tatili ödülü verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan rallicilere ödül


MARTI PROJESİ’Nİ İNCELEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra İstanbul’a gitti. Erdoğan, Kabataş’ta kısa süre önce altgeçit projeleri iptal edilen ‘Martı Projesi’ olarak bilinen Kabataş-Bağcılar Tramvayı, Kabataş-Taksim Füniküleri, Kabataş-Mahmutbey Metrosu’nu ve iskeleleri birbirine bağlayacak ‘Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi Projesi’ni inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False