Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrikalılara paralel uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Afrikalılara paralel uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan Ekvator Ginesi’nde yaptığı konuşmasında paralel yapı iddialarını hatırlatarak Afrika ülkelerini uyardı.

Haberin Devamı

Erdoğan şunları söyledi:

Bazı Afrika ülkeleri ile Türkiye arasına sivil toplum örgütü ya da eğitim gönüllüsü maskesiyle çeşitli tehlikeli yapılanmaların nüfuz etmeye çalıştıklarını görüyoruz, bunu da dikkatle izliyoruz.

Faaliyet gösterdikleri hemen her ülkede gizli yapılanma içine giren ve ajanlık faaliyetleri artık daha da somutlaşan bu örgütlere karşı devlet ve hükümet başkanı dostlarımızın daha hassas olacaklarını umuyoruz.

Eğitim ve insani yardım görüntüsü altında Türkiye dahil olmak üzere faaliyet gösterdikleri her ülkede ciddi tehdit teşkil eden bu örgüt veya örgütlere karşı her türlü bilgi paylaşımına ve ortak mücadeleye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim.

EBOLA'YA 5 MİLYON DOLAR

Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Türkiye'nin Ebola salgınıyla mücadele için Afrikalı dostlarımıza şimdiye kadar yaptıklarımıza ek olarak 5 milyon dolarlık ilave bir kaynak ayırdığını açıklamak istiyorum" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: