GeriGündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert'e suç duyurusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  362
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert'e suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert'e suç duyurusu
refid:28470608 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Antakya’da Gezi eylemleri sırasında atılan gaz fişeği sonucu hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert hakkında suç duyurusunda bulunduğu ve savcılığın bu şikayetle ilgili takipsizlik kararı verdiği ortaya çıktı.

Anne Cömert’in tecavüz cinayeti kurbanı Özgecan Aslan için Mersin’de kurulan taziye çadırını ziyareti sırasında Erdoğan’a beddua ederek tehdit suçunu işlediği öne sürülerek TCK 106 maddesi uyarınca 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Savcılık “Bu bir yakarış, tehdit suçunun unsurları oluşmadı” diyerek takipsizlik kararı verdi. Suç duyurusu oğul Zafer Cömert’in twitterdan yaptığı paylaşımla ortaya çıktı.

BEDDUA İÇİN TEHDİTTEN SUÇ DUYURUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Abdullah Cömertin annesi Hatice Cömerte suç duyurusu

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na Hatice Cömert hakkında yapılan suç duyurusuna konu olay iddiaya göre 21 Şubat 2015 tarihinde meydana geldi. Anne Cömert’in bir tecavüz cinayetine kurban giden Özgecan Aslan için kurulan taziye çadırında "İnşallah Recep Tayyip Erdoğan o kefen bile giymeyecek, o kefen ona nasip olmayacak inşaallah. Yanarak ölecek yanarak inşaallah" dediği öne sürüldü. Erdoğan da avukatı aracılığıyla anne Cömert hakkında TCK 106 maddesi uyarınca tehdit suçundan suç duyurusunda bulundu.

SAVCI: “TEHDİT DEĞİL, YAKARIŞ”

Savcılık suç duyurusuyla ilgili takipsizlik kararı verdi. Cömert ailesinin avukatı Erhan Biner takipsizlik kararına gerekçe olarak savcılığın “Bu ifadeler tehdit değil bir yakarış. Konuşmanın öncesi ve sonrası bir bütün olarak değerlendirildiğinde tehdit suçunun unsurlarının oluşmadığı” kanaatini bildirdiğini söyledi. Takipsizlik kararına itiraz süresi 15 gün. Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert de bir süre önce Ankara’da izinsiz gösteriye katılmak ve yönetmek suçlamasıyla gözaltına alınmış, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Suç duyurusunu dün twitterdan paylaşan Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert, “Emri ver oğlunu katlettir sonra da git şikayetçi ol. Yeni Türkiye alın işte, dün ben, bugün annem. 58 yaşında annem binlerce korumalı Tayyip’i tehdit etmiş. Tayyip de korkup şikayetçi olmuş” diye yazmıştı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle