Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de halka seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmirde halka seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Seçim sürecinde tüm partiler programlarını ortaya koydular. Sizlerle birlikte takip ediyorum. Komik şeyler oluyor. Asgari ücreti açık arttırmaya çıkarmışlar" dedi.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"12 yılda 1340 okul yaptık, İzmir'e 30 bin tablet bilgisayar verdik. İzmir sadece bölgesinin değil ülkenin de en önemli sağlık merkezlerinden biri haline geliyor. Ulaşımda İzmir'in çehresini değiştirdik. 9 milyar dolarlık İstanbul-İzmir otoyolu projesi devam ediyor. İzmir-İstanbul otoyolu bittiğinde iki şehir arası otomobil ile 3 büçuk saate inecek. Helikopterle üzerinden baktım köprünün inşaatı maşallah devam ediyor.

Dik duracağız, dikleyeşmeyeceğiz. Bizler yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bizim milletimize verilmiş sözümüz var. Birileri yıllarca İzmir'i istismar ederken biz 12 yılda onlarca yatırım yaptık. Havaalanının durumunu kararlaştırın, okulların, hastanelerin durumunu karşılaştırın, göreceğiniz tek şey kalitenin 3 kat 5 kat 10 kat arttığını göreceksiniz. Ayrımcılık diye bir şey kalmadı. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik. Kimsenin kökenine, mezhebine, inancına bakmadık. 78 milyon insanımızın tamamına aynı hizmeti götürdük. Ve biz de ayrımcılık göremezsiniz.

'KÜRT KARDEŞLERİME EMEKLERİ GEÇMEDİ'

Millet ne demek biliyor musunuz? Farklı etnik unsurları bağrında bulunduran ve buluşturan yapıdır. Vatan topraklarımız üzerinde kimse bir operasyona girişemez. Şimdi birileri çıkmış diyorlar ki, bizim millet anlayışımıza farklı yaklaşıyorlar. Neymiş, biz Kürtlerin temsilciyiz diyorlar kendileri için. Yalan söylüyorlar, Kürt kardeşlerime en ufak emekleri geçmedi. Belediyelerini dolaşın, pislikten, çöplükten, susuzluktan geçemezsiniz. Van'ı susuzluktan kurtardık. Açık ortada.

'DİYANET ERMENİCE KURAN DA HAZIRLATIYOR'

Haberin Devamı

Diyanet İşleri'nin hazırlattığı Kuran'ı gösterdim, Kılıçdaroğlu dedi ki, 'Cumhurbaşkanı Kuran'ı istismar ediyor.' Hamdolsun biz Kuran'la doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Benim Kürt kardeşlerimi istismar edenlere de sesleniyorum, Diyanet İşleri'nin hazırladığı Kuran mealinden neden rahatsız oluyorsun? Kalktılar dediler ki, 'bunu Diyanet yaptırmadı.' Ertesi gün hemen Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken cevabı verdi. Ne dedi, 'Biz şu anda 10 bini aşkın Kürtçe mealli Kur'an'ı hazırlattık ve gerekli olan illere gönderdik.' Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı birçok dilde Kuran-ı Kerim meali hazırlatıyor. Hatta Ermenice bile hazırlatıyor.

İzmir sadece İstiklal mücadelesinin değil demokrasi mücadelesinin de sembol şehridir. Hamdolsun halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı oldum. 2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için yeni anayasa için ve başkanlık sistemini mümkün kılacak sonucu çıkarmamız gerekiyor. Türkiye'nin yeni şeyler üretmeye, yeni şeyler konuşmaya ihtiyacı var.

KOMİK ŞEYLER OLUYOR

Haberin Devamı

İtalya bir kanunla koalisyonları yasakladı. Bu çok önemli. İngiltere seçim sonuçları çok enterasan bir sonucu ortaya çıkardı. İngiltere'de 3 partinin genel başkanları yenilgilerini kabul edip istifa ettiler. Seçim sürecinde tüm partiler programlarını ortaya koydular. Sizlerle birlikte takip ediyorum. Komik şeyler oluyor. Asgari ücreti açık arttırmaya çıkarmışlar. Ben bu göreve geldikten sonra herhalde koltukta oturacak halim yok, durmayacağım, koşacağım demiştim. Cumhurbaşkanı taraf olmaz diyorlar. Ben her partiye eşit mesafedeyim ama gönlümde bir parti var.

Haberin Devamı

Ana muhalefet biz imam hatip okullarını kapatacağız diyor. Şu an da imam hatiplerde öğrenci sayısı 1 milyon. Bu onları rahatsız ediyor. Kimse zorla çocuğunu göndermiyor. Bu partiler imam hatiplilerden ne istiyor? Bu kimi, neden rahatsız eder? Diyanet'e de aynı sebeple saldırıyorlar.Haberle ilgili daha fazlası: