Çukurca'da hain saldırı: 24 şehit, 18 yaralı

Çukurcada hain saldırı: 24 şehit, 18 yaralı

Hakkari'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı teröristler ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi. Çıkan çatışmada 24 güvenlik görevlisi şehit oldu, 18 asker yaralandı. Çukurca ve çevresinde süren operasyonlarda şu ana kadar 21 PKK'lı öldürüldü.

Haberin Devamı


5 gün önce mevzide

Saldırıyı 200 kişilik PKK’lı grubu gece yarısı başlattı. İlçe merkezindeki polis ve jandarma binalarıyla güvenlik noktalarına ağır silahlarla saldıran teröristler, dikkatleri buraya çekti. Hemen ardından ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Işık Bölgesi’nde, Çukurca 21’inci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı’na bağlı sınırın sıfır noktasındaki Kekliktepe Karakolu’na teröristler ağır silahlarla saldırdı.

ŞEHİT ER EYÜP ÇOLAKOĞLU'NUN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ / WEB TV

İŞTE ÇATIŞMA ANLARI / WEB TV 

ÇATIŞMA SABAHA KADAR SÜRDÜ

Güvenlik güçleri teröristlerin saldırısına anında karşılık verirken çatışmalar sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Çukurca ilçe merkeziyle sınırın sıfır noktasındaki çatışma bölgesine takviye polis ve asker sevk edildi. Sınırda karakola saldıran teröristlerle çatışan askerlere destek için bölgeye kobra helikopterler sevk edildi.

İlk alınan bilgilere göre çatışmalarda, Kekliktepe’de 21, ilçe merkezinde de 3 asker şehit düştü 18 asker yaralandı.

Haberin Devamı

ÇATIŞMANIN YAŞANDIĞI O BÖLGE / WEB TV

Çatışmalarda yaralanan büyük çoğunluğu asker 18 güvenlik görevlisi de helikopterle başta Hakkari Asker Hastanesi olmak üzere bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

İŞTE SALDIRIYA UĞRAYAN TUGAY / WEB TV

ÇUKURCA’YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA    

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

BÜYÜK OPERASYON    

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun operasyon başlatıldı. Kobra helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

21 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyon ve sıcak takip devam ederken, sağlanan sıcak temaslarda ise 21 kadar PKK’lının öldürüldüğü bilgisi geldi.

Çukurca’nın 15 kilometre uzağında bulunan Işıklı bölgesi, Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan Vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde operasyonlar yoğunlaştırıldı. Kobra helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyonlar, özel birlikler tarafından yürütüyor.

LOJİSTİK DESTEK İÇİN GİTMİŞLERDİ

Haberin Devamı

Çukurca ilçe merkezindeki asker ve polis birimlerine eş zamanlı saldıran 200 kadar PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasındaki çatışma daha çok İlçe Jandarma Komutanlığı, Polis Lojmanları, Sivritepe ve Asayiştepe kesimlerinde yoğunlaştı. İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Kekliktepe’deki karakola ağır silahlarla saldıran kalabalık PKK’lı grubu ile çatışma sabaha kadar sürdü.

Çatışmalarda, 24 asker şehit düştü.

ÇATIŞMADA ILÇEDEKİ EVLER DE HASAR GÖRDÜ

/images/100/0x0/55eb61bef018fbb8f8bd7bd1
PKK’lı teröristlerin saldırısı sırasında Çukurca İlçesi’nde sadece güvenlik birimlerine ait binalar değil, vatandaşlara ait bir çok ev de hasara uğradı.

Haberin Devamı

Çukurca’da sabahın ilk ışıklarına kadar kadar süren çatışmalarda, bazı evlerde zarar gördü. İlçe merkezinde yankılanan top atışları sırasında evlerde çatlakların oluştuğu ve uçuşan mermiler yüzünden camların kırıldığı belirlendi. Büyük korkuya kapıyan ilçe halkı artık bu olayların son bulmasını istediklerini söyledi.

ŞEHİT ÜSTEĞMENİN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ / WEB TV

HERONLAR TESPİT ETTİ KOBRALAR VURDU / WEB TV

ÇATIŞMA BÖLGESİNDEN SON GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

DHA MUHABİRİ ÇATIŞMA BÖLGESİNDEN BİLDİRDİ / WEB TV

 

      

Haberle ilgili daha fazlası: