GeriGündem Çorum'da 4.2 büyüklüğünde deprem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çorum'da 4.2 büyüklüğünde deprem

Çorum'da 4.2 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Çorum'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre ilçelerden de hissedildi. Öte yandan yapılan çalışmalarda herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmadığı belirtildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 17.06'da merkez üssü Çorum merkeze 45 kilometre mesafede bulunan Dodurga ilçesi Berk köyü olan 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 11.22 kilometre derinliğinde meydana gelen sarsıntı, merkez, Osmancık, Laçin ve İskilip ilçelerinde de hissedildi.

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, yaptığı açıklamada herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmadığını belirtti. Deprem sonrası hasar tespit çalışması yapıldı.

Depremin merkez üssü olan Berk Köyü Muhtarı İsa Aybir ise "Depremi hissettik fakat can kaybı veya yaralanma olmadı. Hasar da şu an için yok. Elbette tedirgin olduk fakat korkacak bir durum bulunmuyor. Tüm halkımıza geçmiş olsun" dedi.

VALİ ÇİFTÇİ'DEN AÇIKLAMA

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Dodurga ilçesindeki Berk köyünde Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili yaptığı açıklamada, olumsuz bir durumun olmadığını duyurdu. Vali Çifti, "Gerek jandarma gerekse AFAD ekiplerimizi  bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Ekiplerimiz yine de arazideler. Berk köyünde de her hangi bir olumsuzluk yok" dedi

OLUMSUZLUĞA RASTLANMADI

Çorum'un Dodurga ilçesindeki Berk köyünde Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası yetkili kurumlar, sahada çalışmalarını tamamladı. Depremin hemen ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD ve jandarma ekiplerinin çalışmalarında bölgede yıkılmış ya da hasarlı binalara rastlanmadığı belirtildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False