GeriGündem Çok şükür Kürt vatandaşlarım prim vermiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  41
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çok şükür Kürt vatandaşlarım prim vermiyor

Çok şükür Kürt vatandaşlarım prim vermiyor
refid:16201883 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında Taksim’deki canlı bomba olayına değinerek, “Toplu bir katliamı hedef alan bir anlayış, insana, insanlığa ait hiçbir hissiyatın sahibi olamaz” dedi.

Erdoğan, sözlerini “Çok şükür Kürt vatandaşlarım teröre prim vermiyor artık ama cesur bir duruş sergilemelerini istiyorum” diye sürdürerek, özetle şöyle konuştu:

Gözü dönmüşlük

Dünyanın en kalabalık meydanlarından birinde, güvenlik güçlerinin olduğunu kadar kadınların, çocukların, masum insanların yoğun olarak bulunduğu bir bölgede üzerindeki bombayı patlatmak suretiyle toplu bir katliamı hedef alan bir anlayış, insana, insanlığa ait hiçbir hissiyatın sahibi olamaz. Terörü açıkça ve dürüstçe lanetlemeyenlerin, terör karşısında sesini yükseltemeyenlerin, akan her damla kanın vicdanlarından bir şeyleri alıp götürdüğünü, milletin hissiyatından uzaklaştıklarını anlamak durumundadırlar.

Sesleri yükselsin

Çok şükür Kürt vatandaşlarım teröre prim vermiyor artık ama cesur bir duruş sergilemelerini istiyorum. Bölgedeki kanaat önderlerinin Türkiye’deki değişime daha fazla katkı sağlamalarını teröre karşı seslerini daha fazla yükseltmelerini istiyorum.

Lider üslubu

CHP, MHP, BDP Türkiye’yi bütünüyle kucaklayamıyor, bütünüyle hitap edemiyor. Liderlerinin kullandıkları o çirkin üsluptan kendilerinin dahi rahatsız olduklarına inanıyorum. CHP, MHP yahut da BDP’nin yönetici kadrolarına seslenmiyorum. Ben onlara oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum. TC’nin Başbakanı’na, hükümete, AK Parti’ye, en çirkin, galiz, seviyesiz şekilde dil uzatmak hiçkimsenin haddine değildir, hakkı da değildir. Grup kürsüsünde freni patlamış kamyon gibi aklına ilk geleni düşüncesizce sarfedenler bizi değil kendilerini küçültürler.

Karikatür muhalefet

Güya partisin gençlik teşkilatının sergisini ziyaret ediyor, bu sergi adı altında basit seviyesiz üslupla hükümete ve saygın insanlara hakaret edenler bize değil kendilerine zarar verirler. 3,4 gün sonra da kapatma kararı alıyorlar. Atı alan Üsküdar’ı geçti, böyle bir anlayış olur mu? Sergi adı altında hakaret albümü yapmışsın. 12 Eylül halk oylamasında bunlar muhalefeti karikatür dergilerine havale etmişlerdi. Anamuhalefet değil karikatür muhalefet.

Kılavuzu karga

Üslup bozukluğu sadece lidere değil takipçilerinin de ağızlarını bozduklarını görüyoruz. Kılavuz karga meselesi, tencere kapak, üzüm üzüme bakarak kararıyor. Önce millete bidon kafalı dediler, orada durmadılar. Milletin seçimle gelmiş hükümetine ağza alınmayacak küfürler ettiler. Yıllarca cumhur resepsiyonlara giremedi. Cumhurla hiçbir zaman aynı sofrayı paylaşmadılar. Ne zaman ki o duvar yıkıldı, AK Parti iktidarıyla cumhuriyet, cumhurla kucaklaştı. Bu beyefendiler resepsiyonları boykot etmeye başladılar, dün milleti küçümsüyor yanlarına almıyorlardı şimdi millet yanlarına geldi diye rahatsız oldu kaçıyorlar. ”

Basın Konseyi Ekşi’yi tard etmeli

BAŞBAKAN Erdoğan, istifa eden Hürriyet Gazetesi eski Başyazarı Oktay Ekşi için Basın Konseyi’ne seslenerek, “Konsey’in basın ahlak yasasına zerre kadar saygısı varsa ‘Biz böyle biriyle yürüyemeyiz’ diyerek kendisini tard etmeleri (uzaklaştırmak) lazım” dedi. Erdoğan, partisinin grup toplantısında şunları söyledi: “Bunlar gönül yıktılar, insana saygıyı unuttular. Bu tür yazıyı yazanların basın ahlak ilkelerine önem verdiğini iddia eden bir Konsey’in başında bulunması yüz karasıdır.”
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle