GeriGündem Çok büyük ayıp
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çok büyük ayıp

‘‘Mısır Çarşısı'nda yaralanandan hastane parası alınmayacak’’ sözü fos çıktı. Faciada 2 çocuğu ölen Nurettin Tuncer, yoğun bakımdaki eşinin masrafını ödeyemez hale geldi.

Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakımda yatan eşi Birgül Tuncer'e kan almak için, 150 milyon lira ödediğini söyleyen Nurettin Tuncer, şöyle konuştu: ‘‘Bir yetkili, Kızılay'dan alınacak kan için para ödememesi yönünde imzalı kağıt vermişti. Ancak bu yazılı kağıda rağmen Kızılay'dan aldığımız kan için para alındı’’ dedi. Talihsiz adam şöyle konuştu:

Eczaneye senet verdim

‘‘Ben sucuk fabrikasında işçi olarak çalışıyorum. Eşimin tedavisi için bu güne kadar yaklaşık 80 milyon liralık ilaç aldım ve eczanelere param olmadığı için senet vermek zorunda kaldım. Patlamada iki günahsız çocuğum gitti. Eşim yoğun bakımda. Bir akrabam da Haseki Hastanesi'nde. Hayatım alt üst oldu. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yetkililer yardımcı olacaklarını, hiçbir ücret alınmayacağını söylemişlerdi. Ama bu güne kadar durumumuzu sorun olmadı.’’

‘Para alınmayacak’ diyenler kimler?

İstanbul Valisi Aktaş:

Mısır Çarşısı'nda geçen Persembe günü yaşanan korkunç patlamadan sonra, hastanedeki yaralıları ziyaret eden İstanbul Valisi Kutlu Aktaş, ‘‘Mağdurların tüm ihtiyaçları ve masrafları devlet tarafından karşılanacak’’ demişti.

Sağlık Bakanı Özsoy

Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy da yaralılaran tedavileri için hiç bir ücret talep edilmeyeceğini açıklamıştı.

Başbakan adına bir Bakan

Son olarak Cumartesi günü SSK İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanelerine spordan sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner geldi. Yanında ANAP'lı Yaşar Okuyan ve Mehmet Keçeciler olan Bakan, ‘‘Size Başbakan Yılmaz'ın saygı ve sevgileri ile ‘‘geçmiş olsun’’ diliyorum. Hükümet ve millet olarak patlamada yaralananların emrindeyiz. Tedavileri için hiçbir ücret alınmayacak’’ dedi.

5'inci gün de olayın nedeni anlaşılamadı

Mısır Çarşısı'ndaki patlamaya neyin neden olduğu hâlâ saptanamadı. İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Sevil Atasoy, ‘‘Ölü ve yaralıların giysileri üzerindeki is tabakası patlamanın nedeni hakkındaki belirsizliği ortadan kaldıracak’’ dedi. Olay yerinden toplanan parçalar ile cesetlerden alınan giysilerde yapılan analizlerin sürdüğünü belirten Atasoy, olayla ilgili ilk raporu Savcılığa cuma günü sunacaklarını da açıkladı. Bu arada patlama ile harap olan Mısır Çarşısı girişinde onarım başladı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle