Cizre'de askeri araca saldırı: 3 şehit

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'ndeki Hudut Taburu'na, Suriye sınırındaki nöbet değişiminden dönen askerler, ilçe merkezinden geçerken saldırıya uğradı. PKK'lı teröristlerin çapraz ateşe tuttuğu askeri araçta 3 asker şehit oldu, 4'ü ağır 9 asker yaralandı.

Haberin Devamı

Olay saat 17.50 sıralarında ilçenin en merkezi yeri Nusaybin Caddesi üzerindeki İpekyolu Camii yakınında meydana geldi. Suriye sınırındaki nöbet değişiminden Cizre Hudut Taburu'na dönen askerleri taşıyan araç, ilçenin en merkezi yeri Nusaybin Caddesi üzerindeki İpekyolu Camii önünde pusu kuran PKK'lı teröristlerin saldırısına uğradı. PKK'lı teröristlerin birkaç noktadan çapraz ateşe tuttuğu araçta bulunan 17 askerden 3'ü şehit oldu, 4'ü ağır 9 asker de yaralandı. Askeri araçtaki 4 asker ise saldırıdan şans eseri yara almadan kurtuldu.

Yaralılar hemen Cizde Devlet hastanesi'ne kaldırıldı. Durumları ağır olan 4 yaralı, buradaki ilk müdahalenin ardından Sikorsky helikopterlerle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

ŞEHİT OLANLARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Silahlı saldırıda şehit olan askerlerin isimlerinin Emrah Karataş, Zeki Yolcu ve Turan Damgacı olduğu bildirildi.

Haberin Devamı

Saldırıda yaralanarak Cizre Devlet Hastanesinde tedaviye alınan askerlerden durumları ağır olan ve helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesine sevk edilenlerin de Bilal Levent, Musa Çapur, Ahmet Akyürek ve Ferhat Fırat olduğu belirtildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: