GeriGündem Cisr eş Şuğur terk edilmiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cisr eş Şuğur terk edilmiş

Cisr eş Şuğur terk edilmiş

Bursaı Cisr eş Şuğur. İdlib’in batı hattı. İdlib’e yaklaşık 50 km uzaklıkta. Esad rejiminin askerleri ise ters istikamette 15 km güneyimizde. Rusya’nın üç gün önce başlattığı hava harekâtı ve Suriye rejiminin top atışlarından sonra CNN Türk ekibi olarak, yabancı kuruluşlar da dahil bölgeye giren ilk gazeteciyiz. Karşımızda harabeye dönmüş bir şehir var. Gerek uçaklar gerek top atışları şehrin girişinden itibaren binaların birçoğunu yıkmış. Şehirde tek tük insan var. Çoğu evlerini boşaltıp Türkiye sınırında özellikle Hatay Yayladağı tarafındaki çadır kentlere gitmişler.

Şu anda (öğleden sonra) yine bir top atıldı. Başta üst tepeler, bölgeye yoğun top atışı bugün (dün) de sürüyor. Top sesleri kulaklarımızı tırmalamaya devam ediyor. Cisr eş Şuğur’un merkezinde belediye başkanıyla görüştük. Çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini anlattı. Başkanla görüşmemizin ardından iki gün önce hava saldırısında vurulan bir eve girdik. İki çocuk, iki kadın, iki erkek... Altı ceset çıkartılmış buradan. Esad birliklerinin olduğu bölge ve çevredeki köylerden yaklaşık 3 bin kişinin bu hat üzerinden İdlib’e, bazılarının da Yayladağı Güveççi karşısında bulunan kamplara doğru çekildiği anlatıldı.

Cisr eş Şuğur terk edilmiş

Saat 15.40 ve karşı tepelere bir top mermisi daha isabet etti. Esad birlikleri 15 kilometre güneyimizdeki bölgeye yoğun yığınak yapmış durumda. Eğer bir operasyon başlarsa, Esad birlikleri İdlib bölgesine bu noktadan girecekler.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False