GeriGündem Cinsel hastalık bulaştıran kocasından tazminat istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinsel hastalık bulaştıran kocasından tazminat istedi

Cinsel hastalık bulaştıran kocasından tazminat istedi
refid:9179071 ilişkili resim dosyası

Müzikhollerde şarkıcılık yaparak hayatını kazanan Meliha O., kendisi gibi şarkıcı kocası Osman O.’yu kendisine cinsel hastalık bulaştırmakla suçlayarak boşanma davası açtı.

Meliha O. kocasından ayrıca 100 bin YTL tazminat istedi. Meliha O., Avukat Vahide Okan aracılığı ile Ankara 4. Asliye Mahkemesi’ne verdiği verdiği boşanma dilekçesinde, şu iddialarda bulundu: "İlk eşimden fazla alkol kullanıp beni dövdüğü, ayrıca cinsel beraberlik kuramadığı için boşanmıştım. Dürüst olduğum için geçmişimde yaşadığım bu olayları eşime anlattım. 2004 yılında evlendik. Ancak 2007 yılında rahatsızlanınca doktora gittim. Son derece ciddi bir cinsel hastalık kaptığımı söylediler. Yıkıldım. Uzun ve sıkıntılı bir tedavi sürecine başladım. Çocuğumun olması bile tehlikeye girdi. Psikolojim bozuldu, yaşantım mahvoldu.

Cinsel tercih şüphesi

Eşimin davranışlarından ve cinsel tercihlerinden şüpheye düştüm. Bir gün evde kalan cep telefonuna ’Canım baktım telefonun evde yoktu’ şeklinde bir mesaj geldi. Görünen numarayı aradım. ’Ben Osman’ın eşiyim siz kimsiniz?’ diye sorduğumda, eşcinseli andıran bir ses ’Yanlış oldu’ deyip kapattı. Sonra yine aynı kişiden ’Benim yalancılarla, evlilerle işim olmaz’ seklinde bir mesaj geldi. Eşime sorduğumda beni her zaman olduğu gibi yine ikna etti. Anladım ki eşim beni aldatıyor. Bana hastalık bulaştıran, başka kadınlarla ilişkiye giren ve ilişkilerini sürdüren eşimden 50 bin YTL maddi, 50 bin YTL manevi tazminat talep ediyorum."
/images/100/0x0/55eb0023f018fbb8f8a47edf

Kocası da dava açtı 100 bin YTL istedi

OSMAN O. , avukatı İsmail Kara aracılığı ile mahkemeye verdiği cevap dilekçesinde, hastalığı evlenmeden önce kaptığını ve 10 yılı aşkın süredir tedavi gördüğünü belirterek, doktor raporu sundu. Osman O., şu iddialarda bulundu: "Eşimin kıskanç tavırları ve sorunları yüzünden zaten arkadaş gibi olduk. Zira son iki yıldır cinsel birlikteliğimiz bile olmadığı halde benden hastalık kapması olağan dışıdır. Eşcinsel gibi iftiralarla haysiyetime tecavüz etmiştir. Davacıyım ve iftiralardan dolayı 50 bin YTL, maddi, 50 bin YTL manevi tazminat talep ediyorum."

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False