Çiller: 225 milyar kaynakla geliyorum

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, mevcut hükümetin ülkeyi borç batağına sürüklediğini öne sürerek, "Ben 225 milyar dolar kaynakla geliyorum" iddiasında bulundu.

Haberin Devamı

Partisince Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Tansu Çiller, hükümetin başarısız olduğunu belirterek, ülkenin sorunlarının ancak kendi iktidarlarında çözülebileceğini söyledi.

Sağanak altında geçen mitingdeki konuşmasında ekonominin bozuk olmasından hükümeti sorumlu tutan Çiller, ''5 yıldır yokuz. Bunlar 100 milyar dolar borç aldılar. Bu parayı hortumculara verdiklerini de itiraf ettiler. Ben, 225 milyar dolarlık kaynakla geliyorum ve bunu size vermeye geliyorum'' diye konuştu.

Kendi iktidarları döneminde fındığa 2.20 dolar fiyat verdiklerini,bugünkü kurla bunun 3-3.5 milyon liraya geldiğini ifade eden Tansu Çiller, ''İktidara geldiğimiz ilk gün fındığın fiyatı 2 dolar olacak. Çiftçiye, esnafa verilen kredinin faizinin üzerinden traktörle geçeceğiz. Ziraat Bankası çiftçinin, Halk Bankası da esnafın olacak'' dedi.

AKP lideri Tayyip Erdoğan'ı da eleştiren Tansu Çiller, eski Devlet Bakanı Kemal Derviş için de ''toplamayı bilmez, sadece bölme ve çıkarmayı bilir'' eleştirisinde bulundu.

Haberin Devamı

Tansu Çiller, beraberindeki Tuğrul Türkeş'i takdim ederken, dil sürçmesi sonucu, ''Merhum Tuğrul Türkeş'' ifadesini kullandı. Ancak daha sonra düzelterek, ''Merhum Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş'te kıratta'' dedi.

Çiller, konuşmasının ardından Giresun'da düzenlenen mitinge katılmak üzere helikopterle Ordu'dan ayrıldı. 

Haberle ilgili daha fazlası: