GeriGündem Cezaevinde cinsel tacize uğruyoruz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cezaevinde cinsel tacize uğruyoruz

Ergin Kardeşlere esrar getirdiği iddia edilen avukat Hikmet Çarboğa, ‘‘Hayatımda topluiğne başı kadar kara leke yok’’ dedi. Çarboğa, her cezaevi ziyaretinde, edep yerlerine kadar arandığını belirterek, cinsel tacize uğradığını da söyledi.

UŞAK Cezaevi'nde katliam yapan Nuri Ergin'in avukatı Hikmet Çarboğa, cezaevine girerken her defasında cinsel tacize uğradığını söyledi. Çarboğa, ‘‘Bakanlık genelgesi doğrultsunda tüm avukatların üstünün arandığı gibi benim de üstüm aranmaktadır. Bu aramalar o kadar ileri boyutlardadır ki, (Nuri Ergin'in avukatı olduğumdan) edep yerlerime kadar kontrol edilmekteyim. Her cezaevine girerken, adeta cinsel tacize uğramaktayız’’ dedi.

TOPLUİĞNE KADAR LEKE YOK

Nuri ve Vedat Ergin'in cezaevinde yaptıklarına ilişkin ifade veren Hünkár Karataş'ın şahsına yönelik asılsız ve gerçeklerle bağdaşmayan beyanlar verdiğini söyleyen Hikmet Çarboğa şöyle devam etti:

‘‘48 yıllık yaşantımda, 21 yıllık avukatlık mesleğimde ve 26 senelik siyaset hayatımda topluiğne başı kadar bir kara leke bulunmamaktadır. Bunun aksini hiçbir kimse iddia edemez. Hakkımda isnatlarda bulunan bu şahıs, beni tanımaz. Bu kişi, sırf şahsımı birilerinin teşviki ile karalama niyetindedir.’’

Çarboğa, Uşak Cezaevi'ne en fazla 3-4 kere gittiğini vurguladı. Temmuz ayından beri ilk defa, isyan nedeniyle Uşak Valisi'nin arabuluculuk talebi üzerine cezaevine girdiğini söyledi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False