GeriGündem Cenazede PKK'lı propaganda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cenazede PKK'lı propaganda

Abone Olgoogle-news

PKK'lı hava korsanı Erdal Aksu, önceki gece Mersin'de toprağa verilirken kız kardeşleri kanlı örgütün propagandasını yaptı.

Erdal Aksu'nun, Ankara'dan önceki gün öğleden sonra alınan cenazesi, özel bir ambulansla Mersin'e doğru yola çıkartıldı. Ancak polis, Ankara'daki HADEP kongresine Mersin ve çevresinden çok sayıda otobüsün hareket ettiğini öğrenince, ambulansı Tarsus'un Çamlıyaylı Beldesi'nde yaklaşık 2.5 saat bekletti. Cenaze, HADEP kongresine gidecek konvoyun hareket etmesinden sonra saat 23.00 sıralarında il sınırında sıkı güvenlik önlemleri alınarak Mersin Şehir Mezarlığı'na getirildi. Cenaze, Şehir Mezarlığı'nda yıkandı. Korsanın üvey babası Hacı Koçak, cenaze namazını kıldırdı. Törene 5 kişi katıldı. Aksu'nun cenazesi geceyarısına doğru Şehir Mezarlığı'nda kılınan namazdan sonra toprağa verildi. Törende korsanın annesi Sultan Aksu, cenazeyi Ankara'dan getiren kız kadeşleri Muazzez ve Hülya Aksu ile Mersin'de bulunan kız kardeşi Duygu ve Arzu Aksu gözyaşlarına boğuldu. Aile fertleri sık sık ‘‘Sana kıyan eller kırılsın’’ diye bağırdı. Polis, cenazenin toprağa verilişi sırasında geniş güvenlik önlemleri alırken, ışıldaklarla çevreyi aydınlatmaya çalıştı.

PKK renkleri

Hava korsanının kız kardeşlerinden Arzu ve Duygu Aksu'nun, mozaik işlemeli ve üzerinde yasadışı PKK örgütünün sarı- kırmızı ve yeşil renklerini içeren güneş şeklindeki panoyu taşıyarak zafer işareti yapması dikkat çekti.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle