Cem G. cezaevinde geceyi ağlayarak geçirdi

KIZ arkadaşı Münevver Karabulut’u öldürdükten sonra kafasını keserek Etiler’de bir çöp kutusuna koyduğu iddiasıyla 197 gün sonra teslim olan Cem G., tutuklanınca konulduğu cezaevindeki ilk gecesini ağlayarak geçirdi.

Haberin Devamı

CEZAEVİNE ZIRHLI ARAÇLA SEVK EDİLDİ

CEM BÖYLE TESLİM OLDU

CEM'E LİNÇ GİRİŞİMİ

 

CEM BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / VİDEO

 

MÜNEVVER KARABULUT'UN FOTOĞRAFLARI

 

Mahkemece tutuklanan Cem G., dün saat 23.40 sıralarında Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne getirilmişti. Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki koğuşlardan birine yerleştirilecek olan Cem, geceyi karantinada geçirdi. Gece boyunca hiç uyumayan Cem'e ilk yemeği sahur saatinde verildi. Cezaevinin sahur menüsü, akşam yemeğinde çıkan, tas kebabı, pilav, üzüm hoşafı oldu. Cem'e sabah kahvaltısında ise reçel, tereyağı, peynir ve çaydan oluşan menü verildi.

Her gün 5 bin kişiye yemek çıkarılan cezaevinde kantin bulunmadığından Cem'in menü dışında karnını doyuracak bir seçeğini yok. Menüden yemek yeyip yemediği henüz açıklanmayan Cem G., 3 gün karantinada tutulacak. Sonra da Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki A, B ve C bölümlerinden oluşan koğuşlardan birine yerleştirilecek. Cem, 18 yaşına gireceği 20 Ekim'den sonra aynı kompleks içindeki L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Bölümü’ne yerleştirilecek.

KOMPLEKSTE 5 CEZAEVİ VAR

Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi Adalet Bakanlığı Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kompleksi içinde diğer cezaevi binalarından yüksek duvarlar ile ayrılıyor. Cezaevinin iç güvenliği infaz koruma memurları dış güvenliğini ise jandarma sağlıyor. Maltepe’nin kuzeyinde kalan Büyükbakkalköy bölgesinde yer alan cezaevi kompleksi büyük bir arazi üzerinde bulunuyor.

2007 yılında yapımı tamamlanan Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Türkiye’deki büyük cezaevi komplekslerinden biri. 3 L tipi, 1 çocuk ve gençlik, 1 açık ceza infaz kurumu olmak üzere toplam 5 ceza infaz kurumundan oluşan kampüste ayrıca, 140 lojman, ve bu bölümde, otopark, restoran ve fast-food, ziyaretçi bekleme mahalli bulunuyor. Tüm kampüsü ısıtacak Merkezi ısıtma sisteme sahip kampüste ayrıca, mutfak, hastane ve çamaşırhane de yer alıyor.

Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi’nin yeniden inşa edilecek olması üzerine burdaki çocuklar, geçtiğimiz yıl kampüste oluşturulan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bölümüne nakledilmişti. 334 çocuk kapasiteli bu bölümler, A, B ve C olmak üzere toplamda 36 koğuş bulunuyor.

 

 

 

  
 

 

 

          

 

Haberle ilgili daha fazlası: