GeriGündem Cannes'da İspanyol rüzgarı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cannes'da İspanyol rüzgarı

56'ncı Cannes Film Festivali dün düzenlenen bir törenlebaşladı. Dünya sinemasının yıldızlarını buluşturan festivalin ilk günü bütün dikkatler açılış filmi Fanfan La Tulipe'nin başrol oyuncusu Penelope Cruz'un üstündeydi. İspanyol asıllı Cruz, rol arkadaşı Vincent Perez ve yapımcı Luc Besson ile geldiği açılışta flamenko tarzı siyah elbisesi ve dansçıları andıran saç şekliyle büyük ilgi çekti.

Fanfan La Tulipe 1952 yılındaki Cannes Festivali'nin de açılış filmi olan aynı adlı filmin yeniden çevrimi. Film orjinal versiyonunda Gina Lollobrigida ile  Gérard Philipe başrolleri paylaşıyordu. Gerard Krawczyk imzalı bu ikinci çevrimde ise Lollobrigida'nın üstlendiği Adeline La Franchise rolünü Cruz oynuyor. Vincent Perez ise  Fanfan la Tulipe rolünde.

Festivalin uluslarası yarışma bölümünde seçici kurul başkanlığını üstlenen Patrice Chereau da seçici kurul üyelerinden Meg Ryan ile birlikte büyük ilgi topladı.

56'ncı Cannes Film Festivali'nin yarışmalı bölümümde büyük ödül Altın Palmiye için mücadele eden 21 film arasında Nuri Bilge Ceylan'ın Uzak'ı da bulunruyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False