GeriGündem Canlı bombaların kimlikleri belirlendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Canlı bombaların kimlikleri belirlendi

Canlı bombaların kimlikleri belirlendi
Abone Olgoogle-news

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Beşiktaş’ta 37’si polis 44 kişinin şehit olduğu hain saldırıyı düzenleyen iki teröristin kimliklerinin belirlendiğini açıkladı. Çalışkan, saldırganların RDX, PETN ve TNT’den oluşan patlayıcı kullandıklarını söyledi.

DEVLET DESTEĞİ İŞARETİ

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, “Bunlar fabrikasyon patlayıcılar. Yani bir devlet envanterine kayıtlı olması gerekiyor. Rahat bulunabilecek patlayıcılar değil. Bu da arkasında devlet desteği olduğunu gösteriyor. Saldırıyı bölücü terör örgütü PKK’nın yaptığı kesin” dedi.
Saldırıda şehit olan 19 yaşındaki Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş’ın babasını aradığını belirten Mustafa Çalışkan, “Diğer şehit ailelerimizi de ziyaret ediyoruz. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin” diye konuştu. Hassas patlayıcı maddelerden toz halindeki PETN, saniyede 8 bin metre hızla infilak etme özelliğine sahip.

Bu arada İstanbul Valiliği iki bombalı saldırıda yaralanan 71 kişinin tedavilerinin sürdüğünü açıkladı. Yaralıların büyük bölümünün sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Valilik, yaralı yakınlarına her türlü yardımın yapıldığını da aktardı.
Bu arada patlamaların ardından sosyal medyada saldırıyı öven paylaşımlar yaptığı tespit edilen 4 kişi, “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. 

ÇİÇEK YAĞMURU

BEŞİKTAŞ Şehitler Tepesi, patlamanın 4. gününde de teröre lanet okuyan ziyaretçilerin akınına uğradı. Çok sayıda vatandaş, sendikalar, dernekler ve sivil toplum örgütü temsilcileri şehitler için çiçek bırakarak dualar etti. Muazzez Ersoy, İzzet Yıldızhan, Yavuz Bingöl, Metin Şentürk, Deniz Akkaya, Burak Kut, Sinan Özen’in aralarında olduğu bir grup sanatçı bombalı saldırının yaşandığı yere karanfil bırakıp terörü lanetledi. (Fırat ALKAÇ / İSTANBUL)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle