GeriGündem Cankurtaransız can verdiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cankurtaransız can verdiler

Cankurtaransız can verdiler
refid:28737976 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İspanya’da 2’si işitme engelli öğrenci, biri öğretmen 3 Türk gencinin boğulmasının yankıları sürüyor. Bölge halkı, plajda cankurtaran olmadığını, daha önce de boğulma vakalarının yaşandığını söyledi.

ÇANAKKALE’nin Gelibolu ilçesindeki yatılı Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’nden Avrupa Birliği projesi kapsamında İspanya’ya giden 10 öğrenci ve 2 öğretmenden oluşan grup önceki gün öğle yemeğinden sonra Marbella kasabasının yakınındaki “La Venus” plajına gitti.

İŞARET YAPTILAR AMA...

Görgü tanıklarının ifadelerine göre “ayaklarını denize sokmak için” suya giren işitme engelli öğrenciler denizin birden derinleşmesiyle dalgalara kapıldı. Olaya şahit olan bir İspanyol, şunları anlattı: “Başta ne olduğunu anlayamadık. Bir grup elleriyle işaret yapıyordu, sonra hamakta olan bir kadın bağırmaya başlayınca olayın ciddiyetinin farkına vardık. İlk başta yüzdüklerini sanıyorduk, boğulduklarını düşünmedik.”
Sularla oynayan öğrencisinin birden dalgalarla boğuştuğunu gören Öğretmen Ümit Nalbant (30) denize atladı. Öğretmenin çabasının yetmediğini gören diğer 2 öğrenci de yardım için denize girdi.

Cankurtaransız can verdiler

SARILARAK ÖLDÜLER

Fakat tüm uğraşlar yetersiz kaldı. Öğretmen Nalbant ile işitme engelli öğrenciler Şakir Çelik (19), Serdar Fidan (18) birbirlerine sarılır vaziyette boğularak öldü. Bir sörfçünün kurtardığı Hurşit Özbay (18) hastaneye kaldırıldı. Hastanede 4 dakika kadar duran kalbi çalıştırılarak hayata döndürüldüğü belirtilen Özbay’ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

2 YILDA 2 BOĞULMA DAHA

Görgü tanıklarından Marquez adlı bir İspanyol “Plaj doluydu. Gelgit dalgalarının ciddi bir sorun yarattığı bu plajda cankurtaran olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Aynı plajda son 2 yılda 2 kişinin daha benzer bir şekilde hayatlarını kaybettiği belirtildi.

1 DAKİKALIK SAYGI DURUŞU

Boğulan 3 Türk için Marbella Belediyesi önünde dün Türkiye’nin Malaga’daki Fahri Konsolosu Vicente Morato’nun da hazır bulunduğu 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

‘Sörfçülerin plajına götürmüşler’

TEK oğlu Serdar Fidan’ın ölümüyle yıkılan Balıkesirli işçi baba Ahmet Fidan (43), “En son 4 Nisan’da İspanya’ya giderken görüşmüştüm. Serdar iyi yüzerdi ama girilmeyecek yere götürmüşler” dedi. Amca Ramazan Fidan, “Sörfçülerin alanıymış. Büyük bir dalga 3’ünü almış” diye konuştu.

Cenazeler bugün geliyor

İKİ öğrenci ve öğretmenin cenazeleri bugün Türkiye’ye getirilecek. Bir sörfçünün kurtardığı Hurşit Özbay’ın ise sağlık durumu iyiye gidiyor.

Kara haberi validen aldı

BİLGİSAYAR öğretmeni Ümit Nalbant’ın ölüm haberi, Kırklareli’nin Kavaklı beldesinde oturan ailesini yasa boğdu. Oğlunun öldüğünü, gece yarısı eve gelen Kırklareli Valisi Esengül Civelek’ten öğrenen baba Hasan Nalbant baygınlık geçirdi. Genç öğretmen bu yıl evlenecekti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle