GeriGündem Çankaya'da güvenlik zirvesi: Operasyonlar sürecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çankaya'da güvenlik zirvesi: Operasyonlar sürecek

Çankaya'da güvenlik zirvesi: Operasyonlar sürecek
Abone Olgoogle-news

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Güvenlik Toplantısı sona erdi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, TSK'nın terör operasyonlarının hız kesmeden süreceği vurgulandı. Ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, operasyonların kışın da sürmesi talimatını verdiği bildirildi.

Çankayada güvenlik zirvesi: Operasyonlar sürecek

Başbakanlık'tan Güvenlik Zirvesi'ne ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü’nde Sayın Başbakanımız başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda 1 Kasım parlamento seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında seçim güvenliğinin sağlanmasına dönük alınan tedbirler ve güvenlik durumu değerlendirilmiş, seçimin büyük bir olgunlukla ve sükunet içinde gerçekleşmiş olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Sayın Başbakanımız bu süreçte gösterdikleri üstün çabalardan dolayı Emniyet, Jandarma ve devletin ilgili tüm birimlerine tebriklerini iletmiştir.

Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır. Oramar, İkiyaka ve Dağlıca bölgelerinin terör örgütü mensuplarından temizlenmesinde sağlanan başarı ve Irak sınırı boyunca gerçekleştirilen harekatlar hakkında bilgi sunulmuştur. Sayın Başbakanımız kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı vermişlerdir.

Suriye’de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonlar ve koalisyon güçleri ile birlikte yürütülen harekat ele alınmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

False