GeriGündem Çakıcı'ya iade-i baskın: 1 ölü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çakıcı'ya iade-i baskın: 1 ölü

ALAATTİN Çakıcı ile Karagümrük Çetesi lideri Nuri Ergin'in arasında Karagümrükspor lokalinin basılmasıyla tırmanan savaşta, dün yine silahlar konuştu. Gültepe ve Zeytinburnu'nda iki kahvehane tarandı 1 kişi öldü 10 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren 4 kişi yakalandı.

Gültepe, Yahya Kemal Mahallesi, Talatpaşa Caddesi'nde bulunan Durak Kahvehanesi'ne, dün saat 21.30'da bir otomobille gelen 4 kişi ‘‘Burası Çakıcı'nın kahvehanesi mi?’’ diye sorduktan sonra kurşun yağdırdı. Yaralanan 6 kişi Şişli Etfal Hastanesi'ne sevkedildi. Yaralılardan 34 yaşındaki Kerim Gökoğlu, kurtarılamadı. Çakıcı'nın adamlarının sık sık, aynı binanın 4'üncü katındaki Yahya Kemal Cafe ve Bilardo Salonu'nuna gittiği belirlendi. Saldırıdan yaklaşık 1 saat sonra Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi, 113 Sokak'da bulunan Şeref Cafe, 3 kişi tarafından tarandı. Kafenin sahibi Orhan Kalkus'un, Nuri Ergin ile kardeşi Vedat Ergin'e geçen Eylül ayında Eskişehir Cezaevi'nde 38 el ateş eden Tamer Babür ile Cem Çelebi'yi azmettirdiği ileri sürülen Susurluk davası sanıklarından Yaşar Öz'ün adamı olduğu iddia edildi. Saldırıda 4 kişi bacaklarından yaralandı.

Her iki saldırda da kullanıldığı sanılan 34 MBU 08 plakalı beyaz renkli Şahin marka otomobilin Kozyatağı PTT Hastanesi karşısında bulundu. Araştırmayı derinleştiren polis 4 saldırganı kullandıkları iki silahla birlikte yakaladı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False