Büyükdere Caddesi tek yönlü açıldı

Levent Büyükdere Caddesi üzerindeki HSBC Bank Genel Müdürlüğü önündeki patlama nedeniyle yaklaşık 10 saattir trafiğe kapalı olan Büyükdere Caddesi, tek yönlü olarak Mecidiyeköy-Beşiktaş istikametinde trafiğe açıldı.

Haberin Devamı

Büyükdere Caddesi üzerindeki patlama nedeniyle yolun Levent'ten Mecidiyeköy-Beşiktaş yönüne olan bölümündeki temizleme çalışmalarının ardından, saat 20.50 sıralarında buradan tek yönlü olarak araç geçişlerine izin verilmeye başlandı.

Yolun öteki istikameti ise HSBC Genel Müdürlüğü binası ile  caddenin diğer bölümündeki temizlik çalışmaları nedeniyle halen trafiğe kapalı bulunuyor.

Bu arada, Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu, akşam saatlerinde tekrar olay yerine geldi.

Namoğlu, patlama dolayısıyla Levent'teki birçok binada hasar meydana geldiğini anlatarak, yarın sabahtan itibaren hasar tespiti yapacaklarını bildirdi.

Öte yandan, güvenlik barikatları, Zincirlikuyu girişinden Etiler Kavşağı'na, Levent tarafında da 1. Levent otobüs duraklarına kadar çekildi. Çok sayıdaki yerli ve yabancı basın mensubu ile canlı yayın araçları da, bu barikatların gerisine gönderildi.

Alternatif yollar şöyle:

Haberin Devamı

''Etiler-Levent-Gültepe istikametine gidecek olanlar Beşiktaş-Ortaköy-Ulus, TEM Otoyolu devamında Karanfilköy-Etiler ve Okmeydanı-Kağıthane istikameti Gültepe bağlantıları; Taksim-Kasımpaşa-Şişli istikametine gidecek olanlar Eyüp-Haliç Köprüsüçevreyolu istikameti-Okmeydanı veya Haliç Köprüsü Hasköy-Kasımpaşa bağlantısı, yine aynı güzergahtan Çağlayan-Şişli bağlantısı, Karaköy-Kabataş- Dolmabahçe-Harbiye istikametinden Şişli bağlantısı.''

Açıklamada, Akmerkez-Levent-Etiler bağlantı yolunun altyapı ve YolBakım Onarım Müdürlüğü tarafından kaplamasının yapıldığı, yaklaşık 2 saat içinde de trafiğe açılacağı kaydedildi.

Haberle ilgili daha fazlası: