GeriGündem Endişelendiren görüntü! Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endişelendiren görüntü! Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

Marmara Denizi'nde sık sık görülen deniz salyası Büyükada'yı sardı. Dibe çökmesi halinde deniz canlıları için büyük tehlike oluşturan deniz salyası, adalıları endişelendirdi. Büyükada sakinleri sahile hava almaya bile gidemediklerini söyledi. Kocaeli'nin Darıca ilçesinde sahil kesimi, deniz salyası ile kaplandı. Büyük bir kesimde etkili olan deniz salyası, dronla görüntülendi.

Marmara Denizi'nde sık sık görülmeye başlanan deniz salyası da olarak bilinen müsilaj şimdi de Büyükada'yı sardı.

Sahildeki görüntünün hiç hoş olmadığını söyleyen Büyükada sakini Rümeysa Uzun, "Arkadaşlarımla sahile gezmeye geldik. Ancak denizin çok kirli olduğunu fark ettik. Başlarda denizde ne olduğunu anlamadık ama normal bir kirlilik olmadığı çok belliydi. Kokusu çok kötü. Görüntüsü de hiç hoş değil. Bir adalı olarak denizlerdeki bu durum bizi çok rahatsız ediyor. Geçen senelerde sahilde böyle bir şey görmemiştik" dedi. 

Endişelendiren görüntü Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

"KOKUDAN DURAMIYORUM" 

Artık adada sahil havası bile almanın mümkün olmadığını belirten Merve Çelik de "Sahile hava almak için geldim. Ancak sahilin pek hava alınacak hali kalmamış. Şu an kokudan duramıyorum. Denizin bu kötü haliyle temiz nefes almak pek mümkün olmuyor" diye konuştu. 

Endişelendiren görüntü Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

"FAZLA GÖRÜLMEYE BAŞLADI" 

Gün geçtikçe deniz salyalarının arttığını söyleyen Ozan Emre Gündürü ise, "Sahile çok seyrek geliyorum. Deniz salyalarının özellikle kokusu bizi çok rahatsız ediyor. Bu şikayetlerimizi belediyeye bildirmemize rağmen bir dönüş alamadık. Deniz gün geçtikçe deniz salyaları yüzünden daha kötü olmaya başladı. Eskiden bu kadar çok yoktu son zamanlarda daha fazla deniz salyası görülmeye başladı" ifadelerini kullandı. 

İZMİT KÖRFEZİ DE DENİZ SALYASIYLA KAPLANDI

İzmit Körfezi’nin Değirmendere ve Halıdere sahillerinde deniz yüzeyinde 3 Nisan günü görülen deniz salyası, önceki gün Dilovası sahili açıklarında belirdi. Deniz salyası bu kez de Darıca sahilinde görüldü. Deniz salyası denizin üzerini kapladı. Büyük bir alanda etkili olan deniz salyası, dronla havadan görüntülendi.

Endişelendiren görüntü Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False