GeriGündem Bunlar ‘açılım’ denen yıkım sürecinin işareti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bunlar ‘açılım’ denen yıkım sürecinin işareti

Bunlar ‘açılım’ denen yıkım sürecinin işareti
refid:14413147 ilişkili resim dosyası

MHP Lideri Bahçeli, Baykal’dan sonra Ahmet Türk’e yapılan saldırıyı endişeyle izlediğini belirterek, “Taşkınlıklar PKK’nın yıllarca yapamadığını AKP’nin ‘açılım’ denen yıkım sürecinin yapmaya başlayacağının işaretlerini vermekte” dedi. Bahçeli herkesi sağduyuya davet etti.

SAMSUN'DA TEHLİKELİ GERGİNLİK / WEB TV

SALDIRGANA DESTEK GÖSTERİSİ/ FOTO GALERİ

İŞTE OLAY GÖRÜNTÜLER / WEB TV

AHMET TÜRK'E SALDIRI / FOTO GALERİ

SALDIRGANA ESNAF DESTEĞİ / WEB TV

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk’e ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yapılan saldırıları kınadı. Bahçeli, “Siyaset adamlarına yönelen bu tacizlerin son aylarda artması ve giderek de artış eğilimi göstermesi, özellikle hükümet tarafından kışkırtılan gerilim ortamında bir tesadüf olarak görülmemelidir” dedi. Meclis Grubu’nda konuşan Bahçeli, şunları söyledi:
Van ve Samsun’daki, endişe ve üzüntü verici saldırıları kınıyorum. Taşkınlıklar PKK’nın yıllarca yapamadığını AKP’nin ‘açılım’ denen yıkım sürecinin yapmaya başlayacağının işaretlerini vermekte. Çanakkale’nin Bayramiç, Muş’un Bulanık ilçelerinde yaşanan talihsiz olaylar Erdoğan ve kadrolarının ağır tahrikleri ile ortaya çıkmıştır. Van’da ve Samsun’daki olaylar da aynı zihniyetin yıllardır cepheleştirme ve çatıştırma siyasetinin ürünüdür. Herkesi sağduyuya davet ediyorum.

Baykal’dan geçmiş olsun

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da, hastanede bulunan Ahmet Türk’e “Geçmiş olsun” telgrafı yolladı. Baykal, “Siyasi hayatta şiddet ve saldırganlık örneklerinin artmasından üzüntü duyuyorum. Bu saldırıyı da demokratik rejime yönelik bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Bu duygularımın aynen Sayın Türk’e de iletilmesi emri verdim” dedi. Baykal, Türk’e yönelik saldırıya tepki gösterirken, parti sözcüsü Mustafa Özyürek, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a sitem etti. Demirtaş’ın, “Tavrımız CHP gibi olmaz” sözlerine tepki gösteren Özyürek, “CHP’nin hukuka saygılı barışçı tavrının, BDP’lilerce doğru algılanmasını bekliyoruz. Türk’e yönelik saldırı nedeniyle gösterilecek tepkilerin de, demokratik şekilde ortaya konmasını, temenni ediyoruz” diye konuştu.
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, binlerce yıldan bu yana barış ve kardeşlik içerisinde yaşayan Türkler ve Kürtleri birbirine kırdırmak isteyenlerin görev başında olduğunu söyledi. Kurtulmuş, şöyle dedi: “Türk’ün sağduyulu ve sükunete çağıran açıklamaları sayesinde olaylar büyümedi. Açıklamalarından dolayı kendisini tebrik ediyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da hastaneye gelerek, Türk’e “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AK Partili Dengir Mir Mehmet Fırat da Türk’ü ziyaret eden isimler arasında yer aldı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False