GeriGündem Bu operasyon için gitmişti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu operasyon için gitmişti

Bu operasyon için gitmişti
refid:21895890 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Siirt’in Pervari İlçesi’nde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden biri olan, Afyonkarahisar’ın Dazkırı İlçesi doğumlu 25 yaşındaki helikopter teknisyeni Astsubay üst çavuş Vedat Avcı’nın acı haberi, Denizli’de yaşayan annesi Cemile Avcı’ya askeri yetkililer tarafından verildi. Haberin duyulmasının ardından şehit evinin bulunduğu sokak, komşuları tarafından bayraklarla donatıldı.

Merkez Komutanlığı’ndan bir albay ve astsubay, ambulans ve sağlık ekibiyle birlikte 47 yaşındaki 2 çocuk annesi Cemile Avcı’ya acı haberi verdi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen anne Avcı’nın ağıtları yürekleri dağladı.

Helikopter teknisyeni Üstçavuş Vedat Avcı’nın en son dün akşam dayısı Mustafa Özdemir ile görüştüğü öğrenildi. Özdemir, yeğeniyle telefonla görüştüğünü belirterek, "Türkiye’nin başı sağ olsun. Bana operasyona gideceklerini, 23 Kasım’da geleceğini söyledi" dedi.

Acı haberi duyan komşular da sokağı ve evlerini Türk bayraklarıyla donattı. Aileye haberi veren albay, evden çıktıktan sonra basın mensuplarına "Hepimizin başı sağolsun" dedi.

ŞEHİDİN YAKINLARI YASTA / Foto Galeri

Afyonkarahisar’ın Dazkırı İlçesi’nde 3 yaşındayken babası Muharrem Avcı’yı kaybeden şehit Vedat Avcı’yı annesi Cemile Avcı büyüttü. Şehidin 22 yaşında olan Sedat Avcı isimli kardeşinin de 1 yıl önce askerden geldiği öğrenildi. Şehit Vedat Avcı’nın görev yerinin Ankara Güvercinlik olduğu ve operasyon için bölgeye gittiği öğrenildi. Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın nişanlı olduğu ve gelecek yıl yaz aylarında evlenmeyi planladığı belirtildi.

Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın cenazesinin Denizli’de toprağa verileceği, ancak gününün henüz kesinleşmediği kaydedildi.

Bu arada Denizli Belediyesi Konservatuvarı tarafından bu akşam Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılması planlanan Atatürk’ü Anma Konseri de iptal edildi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle