GeriGündem Bu kez polis silah çekti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kez polis silah çekti

Bu kez polis silah çekti
refid:27517318 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

SARIYER’de bir banka şubesinde güvenlik görevlisinin tabancasını alan Muhammet Z., çevrede iki saat korku ve panik yaşattı. Tabanca ve yedek şarjörde bulunan toplam 25 mermiyi bitiren Muhammet Z., polis tarafından etkisiz hale getirildi. Polis aracına bindirilirken çevredekilerin tepki gösterdiği şahıs, güçlükle götürüldü. Bu defa da polis havaya ateş açtı.

Sarıyer Meydanı’ndaki banka şubesine giderek elindeki avcı bıçağı ile saldıran şahıs güvenlik görevlisinin tabancası ile yedek şarjörü aldı. Bir elinde tabanca diğer elinde bıçak olan kişi, sahildeki Mehmet Akif Ersoy Parkı’na gitti ve havaya ateş etmeye başladı.


POLİS CİPS GETİRDİ

İhbar üzerine gelen polis çevredeki güvenlik önlemi aldı. Polis, parkın önündeki caddeyi araç trafiği ile yaya geçişine kapattı. Yakında başka geçiş noktası bulunmadığı için polis caddeyi zaman zaman yaya geçişlerine açtı. Çevredekiler uzun süre panik yaşadı.

Bira içen, bazen denizi seyreden bazen de bankta oturan şahıs, polis yaklaşmak isteyince havaya ateş etti.

Müzakereci polisin uzun süre çabasına rağmen, ateş etmeyi sürdüren Muhammet Z., zaman zaman telefonla konuştu. Polisler önlem olarak kurşun geçirmez yeleklerini de giydi. Muhammet Z. polisten cips istedi. Müzakereci polis şüpheli şahıs ile temas kurmak için patates cipsi getirdi.MERMİLERİ BİTİRDİ

Yaklaşık iki saat sonra, bütün mermileri bitiren şahsı, polis etkisiz hale getirdi. Bu defa da çevrede toplananlar şahsa tepki gösterdi. Polis, tepki gösterenleri dağıtmak için havaya ateş açtı. Psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen şahıs, polis merkezine götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri çevrede araştırma yaptı.

False