GeriGündem Bu kez Konyaaltı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kez Konyaaltı

Abone Olgoogle-news

Kemer'deki otelden sonra, Konyaaltı'ndaki tesisler de yerle bir edildi.

ANTALYA'nın gözde turizm beldelerinden Kemer'deki yıkımdan sonra Konyaaltı sahilindeki 12 tesis de mahkeme kararı ile yerle bir edildi. Büyük güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkımı gözyaşları içinde seyreden işletmeciler, ‘‘Güzelim sahili enkaz yığını haline getirdiler. Halbuki Konyaaltı Belediyesi şimdi yıktığı yeri bize 4 yıl önce kendisi kiralamıştı’’ dediler.

YIKIMA TEPKİ

Yıkımı uzaktan seyretmekle suçladıkları Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e de büyük tepki gösteren işletmeciler, ‘‘Burayı bize kafetarya ve çay bahçesi açmamız koşuluyla dönemin belediye başkanı Hasan Talşık kiraladı. İnşaat, vergi ve kira olarak 4 yılda 25 milyar lira masraf yaptık. Şimdi ise yıkıyorlar. Güzelim sahili magandalarla, şarapçılara bıraktılar. Peki bizim zararımızı kim karşılayacak’’ diye sordular.

Konyaaltı Belediyesi, 4 yıl önce sahildeki 17 noktayı büfe, kafeterya ve çay bahçesi yapmaları koşuluyla işletmecilere kiraladı. Ancak, Antalya Defterdarlığı, sahilin hazine arazisi olduğu gerekçesiyle bu karara itiraz etti ve mahkemeye başvurdu.

DAVA 4 YIL SÜRDÜ

Yaklaşık 4 yıl süren davadan sonra mahkeme, büfecilerin aleyhine karar verdi. Mahkemenin kararı üzerine yıkım başlatıldı.

Yıkım kararı tesislerden 12'sinin işletmecisine 10 gün önce tebliğ edildi. Ancak işletmeciler kendilerine yapılan tebliğe uymadı.

2 SAAT SÜRE VERİLDİ

Ve dün yıkım ekipleri bölgeye gelerek tesisleri boşaltmalarını istedi. Ekiplerin verdiği 2 saatlik sürede eşyalar çıkarıldıktan sonra da dozer ve kepçelerle tesisler yıkıldı. Cengiz ALTAY

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle