Boşandığı eşini öldürdü

NEVŞEHİR’in Ürgüp ilçesinde cezaevinden çıkan 32 yaşındaki Duran Akkuzu, boşandığı, yeniden bir araya gelmeyi kabul etmeyen eşi Hatice Sarıkaya’yı boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Haberin Devamı

Bir süre önce hırsızlık suçundan yattığı cezaevinden çıkan Duran A., tutuklandığı dönem kendisinden boşanan ve Kayseri’den Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne yerleşen eski eşi 32 yaşındaki eşi Hatice Sarıkaya’nın 3 çocuğu ile birlikte oturduğu Kavaklıönü Mahallesi’ndeki evine geldi. Duran Akkuzu, Hatice Sarıkaya ile dün saat 22.00 sıralarında tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda Duran A., elindeki bıçakla boşandığı eşinin boğazını keserek öldürdü. Cinayet zanlısı Duran A. daha sonra kaçtı.

Öldürülen Hatice Sarıkaya’nın babası İbrahim Sarıkaya, "Kızım Hatice ile daha önce de tartışmış, ardından boşanmışlardı. Duran Akkuzu, hırsızlıktan dolayı 12 yıl cezaevinde kaldı, yeni çıkmıştı. Hatice’nin öldürüldüğünü diğer kızımdan öğrendim" dedi. Polis, kaçan cinayet şüphelisini bulmak için aramaları sürdürüyor

Haberle ilgili daha fazlası: