Borel el dezenfektanı fiyatı ne kadar olacak? Borel nedir?

Borel el dezenfektanı fiyatı ne kadar olacak Borel nedir

Borel el dezenfektanı araştırılan konular arasında yerini aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konu ile ilgili dün yaptığı açıklamasında, “Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. Borel yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak.” dedi. Peki borel el dezenfektanı içerisinde neler var?

Haberin Devamı

Borel el dezenfektanı ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açıklama yaptı. Bakan Dönmez 15 Nisan'da yaptığı açıklamasında, “Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. Borel yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak.” dedi.

BOREL NEDİR?

Borel, bordan üretilen yerli el dezenfektanıdır.

Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımıyla üretildi. Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanımız, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini koruyor ve cildin tahriş olmasını önlüyor. Böylece üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek etkilere karşı koruyor.

Ayrıca etil alkol uçtuktan sonra geriye kalan bor ve esansiyel yağlar antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde ayrıca eldeki bakteri ve mantarları da öldürerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor.

Borel el dezenfektanı fiyatı ne kadar olacak Borel nedir

Haberin Devamı

BAKAN DÖNMEZ’DEN AÇIKLAMALAR

15 Nisan'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, bordan üretilen yerli dezenfektan BOREL için düzenlenen “Tanıtım Töreni”ne katıldı.

Bakan Dönmez'in konuşması şöyle:

-Koronavirüsle mücadele önce ellerle başlıyor.

-Kişisel hijyen ürünlerine aşırı talep oldu.

-Benzine etanol karıştırma zorunluluğunu bir süreliğine kaldırdık. Sıkıntıları giderdik.

-Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. Borel yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak.

-Borel ele zarar vermiyor. İçeriğindeki maddeler elleri nemlendiriyor ve dermatolojik sorunlara neden olmuyor. Eldeki yaraların çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor.

-100 mililitrelik boyutta satışa çıkacak.

-Borel'in ilk parti üretimini sahada olan kahramanlarımıza hediye ediyoruz.

BOREL EL DEZENFEKTANI FİYATI NE KADAR OLACAK?

Henüz el dezenfektanının fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Haberle ilgili daha fazlası: