GeriGündem Borç yüzünden sevgilisini öldürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Borç yüzünden sevgilisini öldürdü

Borç yüzünden sevgilisini öldürdü
refid:24932722 ilişkili resim dosyası

Konya’da işsiz 25 yaşındaki Ahmet Dursun K., iddiaya göre yaklaşık 20 bin liralık borç yüzünden otomobil içinde tartıştığı üniversiteli sevgilisi 22 yaşındaki Ayşe Acar’ı karnına ve boğazına bıçak saplayıp öldürdü.

Olay, dün saat 20.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Musalla Bağları Mahallesi Ankara Caddesi’nde meydana geldi. Eşinden boşandığı belirtilen Ahmet Dursun K., yaklaşık 5 yıldır birlikte olduğu ve bayram tatili için memleketine gelen Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Ayşe Acar, arkadaşları E.B. ve E.Y. ile birlikte otomobil kiralayıp gezintiye çıktı.

Otomobilin arka koltuğunda oturan Ahmet Dursun K., iddiaya göre sevgilisi Ayşe Acar’a, ”Senin yüzünden borçlandım ve eve haciz geldi” dedi. Bunun üzerine iki sevgili tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Ahmet Dursun K., yanında taşıdığı bıçağı, sevgilisinin karnına ve boğazına sapladı. Bu sırada Ahmet Dursun K.’yi engellemek isteyen E.Y.’nin elinde de hafif kesik oluştu.

Ahmet Dursun K. otomobilden inip kaçarken, E.B. ve E.Y. de otomobille Ayşe Acar’ı Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdü. Genç kız yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Ahmet Dursun K. kısa süre sonra polis tarafından gözaltına alındı. E.B. ve E.Y. de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


False