GeriGündem Bombalı çılgınlık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bombalı çılgınlık

Üstüne bombalar yerleştiren PKK'lı kadın terörist, Yüksekova'da 230 askeri Van'a götürecek konvoya saldırı düzenledi. Çok heyecanlanan terörist bombayı erken patlatınca facianın eşiğinden dönüldü. ‘Canlı bomba’ paramparça olurken, 6 kişi yaralandı.

Bebek katili Abdullah Öcalan'ın İtalya'da yakalanmasının ardından, örgütün verdiği talimatı uygulayan PKK'lı kadın terörist, Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi'nde askeri birliğe ‘intihar saldırısı’ düzenledi. Kimliği henüz saptanamayan kadın terörist parçalanarak ölürken, patlamanın olduğu yere 4-5 metre uzaklıkta bulunan 4 astsubay, 1 korucu ve 1 çocuk yaralandı. PKK'lı ‘canlı bomba’ teröristin, 230 askeri Van'a götürecek 2 otobüs ve 9 minibüsten oluşan konvoyu hedef aldığı ortaya çıkarken, bombaların erken patlaması büyük bir faciayı önledi.

Olay, Yüksekova kent girişindeki İlçe Jandarma Komutanlığı önünde dün sabah saat 09.00'da, Yüksekova'dan Van'a haftada 2 kez giden askeri konvoy harekete hazırlanırken meydana geldi. Güvenlik nedeniyle sivil plakalı 2 otobüs ve 9 minibüsle Van'a gidecek 230 asker son hazırlıkları yaparken, 20 yaşlarındaki kadın terörist, askerlerin yanına yaklaştı. Modern giyimli olduğu için kimsenin şüphelenmediği ‘canlı bomba’, bir ara telaşlanınca şalını düşürdü. Bunu gören bir astsubay, kendisini uyarmak istedi ve şalını almasına yardımcı olmak amacıyla ona doğru yürüdü. Astsubayın kendisine doğru geldiğini görünce paniğe kapılan kadın terörist, üzerine sardığı bombalardan birinin pimini çekti. Patlamada, kadın terörist parçalanırken, Jandarma Astsubaylar İrfan Türker, Adem Ceylan, Mustafa Duyanlı ve Uğur Akyol ile traktörle tesadüfen oradan geçen korucu İbrahim Dicle ve simit satan 13 yaşındaki Hüseyin Kanat yaralandı. Jandarma Komutanlığı binası ile çevredeki araçlar hasar gördü. İlk incelemede, kadın teröristin infilak ettirdiği bombaların parça tesirli olduğu ortaya çıktı.

Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan Astsubay İrfan Türker helikopterle Van Askeri Hastanesi'ne gönderildi.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle