GeriGündem Bombaların gölgesinde bir maç
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bombaların gölgesinde bir maç

Bağdat'ta dün Irak ve Liberya milli takımları arasında oynanan özel maça, karşılaşmanın yapıldığı stadyumun yakınlarında meydana gelen bombalı saldırılar damga vurdu.

Iraklı futbolseverler dün en azından birkaç saatliğine ülkelerindeki şiddet olaylarını unutmak için Bağdat'taki El Şaab Stadyumu'na gitti. Ancak terör burada da Iraklıların yakasını bırakmadı.

Bağdat'ta son iki yıl içinde oynanan ikinci milli maç olan Irak-Liberya karşılaşmasının 60'ıncı ve 80'inci dakikalarında art arda iki patlama sesi duyuldu. AFP muhabirinin aktardığına göre, daha şiddetli olan ikinci patlamanın ardından stattan "La ilahe ilallah" sesleri yükseldi.

Bağdat'ın Habibiye semtindeki ikinci el oto pazarını hedef alan saldırılarda 12 kişi hayatını kaybederken, 35 kişi de yaralandı. Bağdat genelinde dün Şiilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki 10'dan fazla bombalı saldırıda 55 kişi öldü.

Saldırıları üstlenen olmadı. Ancak El Kaide bağlantılı militanların Bağdat'ta Şiilere yönelik sık sık eş zamanlı saldırılar gerçekleştirdiği biliniyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False