GeriGündem Bolu ve Sakarya'da yarın okullar tatil mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bolu ve Sakarya'da yarın okullar tatil mi?

Bolu ve Sakarya'da yarın okullar tatil mi?

Kar yağışı nedeniyle öğrencilerin 'Yarın okullar tatil mi?' diye beklediği Bolu ve Sakarya'dan haber geldi. Bolu ve Sakarya'da da yarın okullar tatil edildi.

BOLU'DA YARIN OKULLAR TATİL

BOLU’da aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar yarın için bir gün süreyle tatil edilirken, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de idari izin verildi. İl genelinde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İlimizde devam eden kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle il merkez ve ilçelerde 9 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca 9 Ocak Pazartesi günü engelli ve hamile kamu görevlileri 1 gün idari izinli sayılacaktır. Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri İle Halk Eğitim Merkezleri’de 9 Ocak 2017 günü bir gün tatil edilmiştir" denildi.

SAKARYA'DA YAKIN OKULLAR TATİL

Sakarya’da olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın il genelinde okullar tatil edildi.Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak pazartesi günü il genelinde tüm okulların bir gün süreyle tatil edilmesi kararını verdi.

BOLU DAĞI'NDA KAR TİMİ

KIŞ aylarında sürücülerin korkulu rüyası olan Ankara-İstanbul arasındaki en önemli geçiş noktası Bolu Dağı’nda, Karayolları ekipleri 84 personel, 21 kar küreme ve tuzlama aracı ile çalışarak TEM ve D-100 karayolunu açık tutmaya çalışıyor. Ekiplerin, TEM’de günde ortalama 200 ton tuz kullanarak yaptıkları karla mücadele çalışması ’drone’ ile havadan görüntülendi.

Bolu ve Sakaryada yarın okullar tatil mi

İstanbul ve Ankara’yı birbirine bağlayan TEM ve D-100’ün Bolu Dağı kesiminde kış aylarında ulaşım zorlaşıyor. Karayolları 4’üncü Bölge Müdürlüğü ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın güçleştiği Bolu Dağı’nda, toplam 84 porsonel, 21 kar küreme ve tuzlama aracıyla çalışarak karla mücadele ediyor. 48 personel ve 12 karla mücadele aracı Bolu Dağı Tüneli’nin de bulunduğu TEM yolunda, 36 personel, 9 karla mücadele aracı da D-100 karayolunda çalışıyor. Ekipler, Kaynaşlı ve Abant Kavşakları arasındaki yaklaşık 30 kilometrelik alanı açık tutmak için gece gündüz vardiyalı şekilde çalışıyor. Ekipler, sadece TEM’in Bolu Dağı kesiminde günlük ortalama 200 ton tuz kullanarak kar ve buzlanmaya bağlı olumsuzlukları en aza indiriyor.

KARLA MÜCADELE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Karayolları 4’üncü Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bolu Dağı Tüneli Bakım İşletme Şefliği’nin Bolu Dağı’ndaki karla mücadelesi drone ile havadan görüntülendi. İşletme Şefi Murteza Beşiroğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmada Karayolları ekiplerinin karla mücadelesinin hikayesi gösterildi. Özellikle Bolu Dağı Tüneli kesiminde havadan çekilen görüntülerde, Karayolları ekiplerinin kar küreme araçlarıyla gerçekleştirdiği çalışmanın önemine dikkat çekildi.

SÜRÜCÜLER MEMNUN

Sürücüler de Karayolları’nın Bolu Dağı’ndaki çalışmasından memnun olduklarını söyledi. Otomobil sürücüsü Ömer Işık, "En büyük sıkıntı ağır tonajlı araçların orta ve sol şeridi kapatmaları. Bunun dışında yoğun kar yağışına rağmen yollar açık. Yolları temizlemek ile görevli Karayolları araçlarını yolda gördüm. Gerçekten iyi çalışıyorlar. Genel manasıyla trafiği aksatacak bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Karayolları üzerine düşeni yapıyor. Araç sürücülerinin de dikkat edip, kurallara uyarak trafiği olumsuz etkilememeleri lazım" dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False