GeriGündem Bölgeden
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bölgeden

Abone Olgoogle-news

ISPARTA

Vali’den takdir

ISPARTA Valisi H. İbrahim Daşöz, Vergi Haftası nedeniyle kendisini ziyaret eden vergi dairesi çalışanlarını vergi toplamadaki başarılarından dolayı kutladı. Isparta Vali’si H. İbrahim Daşöz, ‘‘Bu konuda çok özverili çalıştınız. Sizleri kutlarım’’ dedi.

Isparta insanın vergisini namus borcu gibi gördüğünü belirten Defterdar Fatih Belce ise ‘‘Isparta vergi toplama bakımından en rahat illerden biridir. Ispartalılar'a gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Hasan ÖZBEK (DHA)

GAZİPAŞA

Çağlalar oldu

GAZİPAŞA'da badem ağaçlarındaki çiçekler çağlaya dönüştü. Üreticiler bahçelerinde yetiştirdikleri çağlaları ya taze iken pazarlayıp turfanda meyve ya da bademe dönüştürüp çerez olarak satıyorlar. Çağlayı geçen yıl kilosu 1 milyon liraya sattıklarını söyleyen üreticiler, ‘‘Bu yıl en az iki katı fiyat bekliyoruz’’ dedi..

Bir ağacın 20-30 kilo arasında çağla verdiğini belirten Gazipaşa İlçe Tarım Müdürü Hasan Aslan, ‘‘Badem yetiştiriciliği oldukça masrafsız ve karlı’’ diye konuştu.

M. Ali UYSAL (DHA)

MANAVGAT

Altyapı tam gaz

MANAVGAT Belediyesi'nin asfalt ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ederken, altyapı çalışmalarına da hız verildi. Belediye yağmurlu günlerde sık sık sular altında kalan Sorgun Kavşağı ile Askerlik Şubesi arasında kalan bölgenin kanalizasyon künklerini döşemeye başladı.

Çalışmalar nedeniyle ilçe girişindeki yol trafiğe kapatıldı. Her yağmur sonrası esnafın zor durumda kaldığını belirten Belediye Başkanı Zeynel Şenol, ‘‘Karayolları bu yolu yapıp bize devredecekti. Ancak yapımının 2001'e sarktığını öğrendik. Bu yüzden iş başa düştü’’ dedi.

Doğan SÖNMEZ (DHA)

False