Boğaziçi Köprüsü bugün 1 saat kapanacak

Boğaziçi Köprüsü bugün 1 saat kapanacak

Golf efsanesi Tiger Woods Asya'dan Avrupa'ya yapacağı tarihi vuruş için İstanbul'a geliyor. Golf Federasyonu yetkilileri, Boğaziçi Köprüsü bu nedenle bugün saat 14:00 - 14:28 arası trafiğe kapatılacağını bildirdi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise geceyarısı attığı Tweet’le trafiğin Asya’dan Avrupa’ya 14.00-15.00 arası tek yön kapatılacağını, metrobüsün de çalışacağını yazdı. Dün yapılan açıklamada köprü trafiğinin 11:00 ile 16:00 arasında kapalı olacağı belirtilmişti.

Haberin Devamı

European Tour’un ayağı olan Türkiye Golf Federasyonu tarafından Antalya’da yapılacak golf turnuvasının startı İstanbul’da verilecek. Açılış gösterisi olarak ünlü golfçü Tiger Woods, bugün Asya’dan Avrupa’ya vuruş yapacak. Woods’un 14.00-14.28 saatleri arasında Boğaziçi Köprüsü’nde yapacağı gösteri için köprü tek yönlü kapatılacak.

VALİ MUTLU'DAN "TRAFİĞE KAPALI YOL" TWEETİ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise geceyarısı attığı Tweet’e trafiğin Asya’dan Avrupa’ya 14.00-15.00 arası kapatılacağını, metrobüsün de çalışacağını yazdı.

Vali Mutlu attığı tweette, "Bugün Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak gösteri nedeniyle Asya'dan Avrupa'ya geçiş saat 14-15.00 arasında azami 1saat tek yönlü kapatılacaktır" dedi. Mutlu ayrıca metrobüüs seferlerinde kısıtlama olmadığını belirterek, "Uluslararası etkinlik nedeniyle azami 1 saatlik kapamada Asya'ya geçişte ve iki yönde metrobüs seferlerinde hiçbir kısıtlama olmayacaktır" dedi.

HANGİ YOLLAR KAPALI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, "Asya’dan Avrupa’ya Golf Vuruşu" etkinliği nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar ile ilgili değişiklik yaptı. Emniyetten yapılan açıklamaya göre, yeni yapılan düzenlemeyle Boğaziçi Köprüsünü takiben Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş istikametinde herhangi bir yol güzergahı trafiğe kapatılmayacaktır.

Haberin Devamı

AVRUPA’DAN ANADOLU’YA GEÇİŞLERDE

-Zincirlikuyu D-100 kuzey katılım,

-Metrobüs durakları(Beşiktaş istikameti),

-Barbaros Bulvarından Sait Çiftçi köprü katılım (E-5 güney katılım) güney Beşiktaş- Levent ayrımı,

- FSM turnikelerden gelip 1.Çevre yolu ayrımı güneyden gelip kuzeye katılım araç trafiğine kapatılacak olup,1.Köprüyü kullanacak tüm sürücüler alternatif olarak bahse konu kapatma noktalarından 2.Köprü istikametine yönlendirilecektir.

Haberle ilgili daha fazlası: