GeriGündem Bodrum'da bile müzik 24.00'te kapatılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bodrum'da bile müzik 24.00'te kapatılacak

İçişleri Bakanı Tantan, gece yarısından sonra ‘‘gürültü’’ yasağının bu yıl da uygulaacağını açıkladı. Tantan, ‘‘Hakkari, Bodrum farketmez. Saat 24.00'te müzik kesilecek’’ dedi.

İÇİŞLERİ Bakanı Sadettin Tantan, gece 24.00'ten sonra uygulanan müzik yasağının bu yıl da süreceğini bildirdi.

Tantan, ‘‘Ha Bodrum, ha Hakkari, hiç farketmez. Tüm bakanların imzaladığı yönetmelik (gece 24.00'ten sonra gürültü yasak) diyor. Bu ülke şahıslara göre yönetilmez. Herkes kurallara uyacak’’ dedi. Tantan, turistik işletmelerin çalışma sürelerine kısıtlama yapılmayacağını belirterek, ‘‘Ancak müzik 24.00'te kesilecek. İnsanlar yemek yemeye devam edebilir’’ dedi. Tantan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘Yönetmelik, saat 24.00'ten sonra gürültü yapmak yasak diyor. Bu yetki İçişleri ve Turizm Bakanlıkları uhdesinde değil. Efendim turistik belge var demek, kanuna uymamayı gerektirmez. Turistik tesisler de buna uyacak. Bu ülke kurallara yasalara göre yönetilir. Şahıslara göre değil. O yönetmelikte tüm bakanların imzası var.’’

Uygulamaya sadece ekonomik çıkarı olan birkaç kişinin karşı çıktığını söyleyen Tantan, ‘‘Siz hiç Avrupa'da 24 saat uluorta müzik yanını yapan eğlence yeri gördünüz mü?’’ diye sordu.

Çanak boyadı

İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde şehit polisler anısına oluşturulan hatıra ormanında fidan dikti. Tantan, geceyi geçirdiği Nevşehir'de Göreme Açıkhava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Zelve Ören yeri ve Avanos çanak atölyelerini gezdi. Tantan, bir atölyede çanak boyama denemesi de yaptı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False