GeriGündem BM’nin ‘update’ edilmesi lazım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BM’nin ‘update’ edilmesi lazım

BM’nin ‘update’ edilmesi lazım
refid:24838645 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İstanbul’daki OECD Eğitim Bakanları Gayri Resmi Toplantısı’nda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, felç olmuş olarak tanımladığı BM Güvenlik Konseyi’nin dünya barışına katkı sağlamasının mümkün olmadığını savunarak, “5 ülkenin iki dudağı arasına sıkışmış bir adalet olamaz. Bunun bir değişkenliğinin olması lazım. Bir ülke hayır dedi mi her şey bitiyor. Bu nasıl bir dünya” dedi.

Erdoğan özetle şunları söyledi:

EN BÜYÜK ZALİM ESED: Birkaç gün önce Suriye’nin Rakka şehrinde bir lise uçaklar tarafından bombalandı. Onlarca öğrenci hayatını kaybetti. Birkaç gün önce Nijerya’da bir okula saldırıda 40 öğrenci hayatını kaybetti. Kaynağı, gerekçesi, yöntemi ne olursa olsun her türlü terör eylemini şiddetle kınıyorum... Masumu, çocuğu öldüren şu anda işte komşumuz Suriye’de Esed’se en büyük zalim odur. Masumu, çocuğu öldüren şu veya bu örgütse, Esed’den hiçbir farkı yoktur. İslam’da terörist olamaz. İster El Kaide olsun ister şu olsun bu olsun. Hepsini biz kınıyoruz, lanetliyoruz.

BM’NİN GÜNCELLENMESİ LAZIM: 196 üyesinin olduğu bir BM’den siz karar çıkaramıyorsunuz. Niye? Her şey o 5 tane üyede. 5 tane üyenin içinde de bir üye. Eğer hayır derse mesele bitmiştir. Böyle bir adalet mümkün değil. Artık biz Birinci Dünya Savaşı’nın, İkinci Dünya Savaşı’nın sonrası dönemleri yaşamıyoruz. Bunun da ‘update’ (güncelleme) edilmesi lazım. Bunun da güncellenmesi lazım.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle