GeriGündem Bizi Ramsey finanse etmiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bizi Ramsey finanse etmiyor

CHP Lideri Baykal dün Eskişehir'de Erdoğan'a yüklendi. Baykal, "Arkandaki dosyalarla Türkiye'yi yönetemezsin. Çürümüş siyaset bataklığının içinden çıkıp da yeniymiş gibi davranamazsın" dedi.

Baykal, Eskişehir ve İzmir'de de Erdoğan'a yüklendi. CHP'nin arkasında para babaları olmadığını söyleyen Baykal, ‘‘Bize de teklif edenler var ama sağolun almayız diyoruz. Çünkü özel muamele etme, kayırma mecburiyetimiz yok. Alnımız ak, başımız dik’’ dedi.

AKP ve CHP arasındaki ‘meydan kavgası’ tırmanıyor. AKP Lideri Tayyip Erdoğan'ın, ‘‘Sosyal demokratların kafası basmaz’’ sözlerine, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ‘‘Arkanda dosyalarla Türkiye'yi yönetemezsin’’ yanıtını verdi. Yaklaşık 70 bin kişinin izlediği İzmir mitinginde de ‘‘Vur vur inlesin Tayyip dinlesin’’ sloganları atıldı.

Baykal, dün Eskişehir'de düzenlediği coşkulu mitinge ‘‘A takımı’’ndan Kemal Derviş, Yaşar Nuri Öztürk ve Zülfü Livaneli ile katıldı. AKP Grup Başkanvekili Bülent Arınç'ın ‘‘Türban namus borcumuz’’ yolundaki açıklamaları nedeniyle mitinge katılan CHP'liler, ‘‘Türkiye laiktir laik kalacak’’, ‘‘Vur vur inlesin, yobazlar dinlesin’’ sloganlarını attılar. Baykal da bu seçim kampanyasında ilk kez laiklik ve Atatürk

vurgusu yaparak, ‘‘Bu seçimde hem çürümüş siyaset bataklığı kuruyacak ve Türkiye aydınlık yarınlara doğru gidecek, hem de laik demokrasimize Mustafa Kemal Atatürk'ümüze ve Cumhuriyetimizin birikimlerine sahip çıkacağız’’ dedi.

TEKLİF ÇOK AMA ALMAYIZ

‘‘Bizi kimse finanse etmiyor. Bizim arkamızda para babaları yok’’ diyerek, Erdoğan'ın çocuklarının Ramsey'in bursuyla ABD'de okutulmasını anımsatan Baykal, ‘‘Bize de teklif edenler var ama biz sağolun almayız diyoruz. Çünkü özel muamele etme, kayırma mecburiyetimiz yok. Alnımız ak, başımız dik’’ dedi. Kararsız seçmenlere de seslenen Baykal, kimsenin kararsız olmaya hakkının olmadığını ve Türkiye'nin bir kader seçimine gittiğini belirterek şöyle devam etti: ‘‘Ben 65 milyondan oy istiyorum. Çünkü 65 milyonun başbakanı olmak istiyorum. Hiçbir kesimi dışlamıyorum. RP'ye, FP'ye oy vermiş vatandaşlardan da oy istiyorum. Çünkü yapacaklarımız onları da mutlu edecek. Türkiye'yi rahatlatalım, sonra herkes partisine gitsin. Arkasında dosya olan yığınla adamı meclise taşımak isteyenlere güvenip de onlara oy vermeyin. Kendi arkasında dosyalar olan kişiler Türkiye'yi yönetemez. Yani onlara güvenip de oy verilir mi? Türkiye yeni bir başlangıç yapmak zorunda.’’

İNSAN ‘DENİZ’İ

Eskişehir'den 2 saat gecikmeyle İzmir'e gelen Deniz Baykal, burada yaklaşık 70 bin kişiye hitap etti. Alsancak Gündoğan Meydanı'nda coşkuyla karşılanan Baykal, ‘‘İzmir CHP'nin kalesi. Bu kalabalık tek başına iktidar müjdecisi. Kirli siyaset kilidini kırıp Türkiye'nin önünü açmak istiyoruz’’ dedi. Yaşar Nuri Öztürk ise konuşmasında ilginç bir dil kullanarak, ‘‘Nimet ambarına dadanan fareler yok olmazsa daha sittin sene IMF'den kurtulamayız’’ diye konuştu. Öztürk ve Kemal Derviş, konuşmalarının ardından miting meydanından ayrılırken ezilme tehlikesi geçirdiler.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False