GeriGündem Bir 'cesur yürek'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir 'cesur yürek'

Bir 'cesur yürek'
refid:16666160 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Gladyatör ve Cesur Yürek filminde aldığı rolle tanınan, 8 yıldır yaşamını Fethiye'de sürdüren İskoç aktör ve vücut geliştirme şampiyonu Mike Mitchell, Osman Sınav'ın çekeceği 2 filmde rol alacak.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK (Antalya), (DHA)

Ünlü sinema yıldızı Mike Mitchell, Antalya'nın Serik İlçesi Belek Beldesi'ndeki Sueno Golf Otel'de tatil yapıyor. 8 yıldır Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yaşamını sürdüren 59 yaşındaki Mitchell, tatil yaptığı Belek'te yoğun ilgi görüyor. 2006 yılında, Türkiye adına Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'na da katılan ve birinci olan İskoç yıldız, 5 kez dünya vücut geliştirme şampiyonluğunu elde etti.

Türkiye'yi ikinci vatanı olarak gördüğünü söyleyen Mike Mitchell, “Burada huzur buluyorum. Türk insanı çok sıcak ve misafirperver. 16 yıl önce sinema sahnelerinde görev aldım. 2002 yılında Gladyatör filminde rol oynadım. Bunun dışında birçok sinema filmim var. Bu filmlerin ikisi de Türkiye'de çevrildi. Şu an projesi hazır olan ve Türk- Avrupa ortak yapımı 2 film üzerinde çalışıyoruz. Türkiye'nin ünlü yönetmeni Osman Sınav'la birlikte bu iki filmi çekeceğiz” diye konuştu.

2009 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Türkiye'yi yurt dışında en iyi tanıtan yabancı aktör ödülünü de kazanan İskoç aktör, 2009 yılında Dünya Fitness Federasyonu'nun yarışmasında ‘Yaşayan Dev Kahraman’ ödülü, 2005'te İskoçya'da ‘Uluslararası Samuray’ ödülü, 2002- 2005 yıllarında Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu olurken, çok sayıda filmde de rol aldı.

Bir cesur yürek

False