GeriGündem BİLSEM okulları ne zaman açılacak? MEB Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitim tarihini duyurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BİLSEM okulları ne zaman açılacak? MEB Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

BİLSEM okulları ne zaman açılacak? MEB Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Ziya Selçuk imzasıyla ilkokul ve ortaokullardaki yüz yüze eğitimle ilgili illere yazı gönderdi. BİLSEM okullarıyla ilgili kararın da yer aldığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir dersin 30 dakika, teneffüslerin ise 10'ar dakika olacağı bildirildi. Veliler çocuğunu okula göndermek istemezse okul müdürlüklerine başvurabilecek. Diğer yandan BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) okullarının ne zaman açılacağı da belli oldu. İşte, BİLSEM okullarında yüz yüze eğitim tarihinin ayrıntıları.

BİLSEM okullarının ne zaman açılacağı MEB'den gelen açıklama ile kesinleşti. Eğitim öğretimde yeni yol haritasını belirleyen Bakanlık yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı. Takvime göre, Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçecek. BİLSEM öğrencileri 1 Mart itibarıyla okula gidebilecek.

BİLSEM OKULLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığınca, 15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, Bilim ve Sanat Merkezleri de 1 Mart itibarıyla ortaokul 8. sınıflarla birlikte yüz yüze eğitime geçecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacak. 

Öğrenciler müfredatın tamamından sorumlu olacak. Yüz yüze eğitim saatleri dışındaki diğer saatlerde uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edilecek. Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürecek.

BİLSEM okulları ne zaman açılacak MEB Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabilecek. Yüz yüze eğitime gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet vermektedir.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False