Beytüşşebap'ta kaymakamlık balkonuna dev Türk bayrağı

Beytüşşebapta kaymakamlık balkonuna dev Türk bayrağı

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’ne PKK’nın düzenlediği ve 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından hedef alınan kaymakamlık konutunun balkonuna dev Türk bayrağı asıldı. Beytüşşebap Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, kaldığı konuta asılan dev bayrak ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuştu.

Haberin Devamı

Saldırıda hasar gören binalarda hasar tespit çalışmaları sürerken, onarım çalışmaları da devam ediyor.

KAYMAKAMLIK BALKONUNA DEV TÜRK BAYRAĞI ASILDI / WEB TV

PKK’lılar geçen Pazar gecesi Beytüşşebap’ta Kato Dağı’ndaki üs bölgeler ile ilçe merkezindeki başta kaymakamlık, kaymakamlık konutu ve polis lojmanlarına eş zamanlı saldırı düzenledi. Saldırıda 10 asker şehit olurken, ilçe merkezinde kamu binaları ile vatandaşlara ait evler hasar gördü. Hedef alınan yerlerden biri olan kaymakamlık konutunun kilitli olan dış kapısı polisin zırhlı aracı ile kırılıp Kaymakam İhsan Selim Baydaş, eşi ve çocuğuyla birlikte konuttan alınıp güvenli bir bölgeye götürülmüştü.

Saldırının ardından Kaymakam İhsan Selim Baydaş’ın konutunun hasar gören dış kapısı onarılıp, balkonuna da dev bir Türk bayrağı asıldı.

BALKONDA DEV TÜRK BAYRAĞI / FOTO GALERİ

5 ROKET ATILAM KAYMAKAM'IN EVİ / WEB TV

Haberin Devamı


HASARLAR TESPİT EDİLİYOR

Beytüşşebap’ta Şırnak Valiliği’nin oluşturduğu hasar tespit komisyonu üyeleri de çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon üyeleri hasar gören yerlerde inceleme yaparak tespit tutanağı tutuyor. Çalışmaların iki süreceği belirtilirken, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, olayda hasar gören vatandaşların zararlarının karşılanacağını söylemişti.

Bu arada bir yandan tespit çalışmalarının sürdüğü ilçede, diğer yanda da hasarlı yerlerin onarım çalışmaları da devam ediyor.

'DEVLET GÖVDE GÖSTERİSİ YAPMAZ'

hurriyet.com.tr'ye konuşan Beytüşşebap Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, devletin gövde gösterisine ihtiyacığı olmayacağını ifade ederek şunları söyledi:  “Bayrağı bizim evin yanı sıra, ilçe Jandarmaya, Emniyet ve emniyet lojmanlarına da astırdık. Dün veya bugün astırıldı. Bugün ilçe dışındayım. Asılan bayrak bugün kaldırılmış olmalı. Şehitler olduğunda biz her zaman bayrak asıyoruz. Yeri geldiğinde, bayrak asma ihtiyacı hissettiğimizde asıyoruz; daha sonra da kaldırıyoruz. Biz bayrağı gövde gösterisi yapmak için de asmadık. Devlet gövde gösterisi yapmaz, böyle bir şeye ihtiyacı da yok. Bizim burada korucu da asker de şehit olduğunda bayrak asıyoruz. Çoğu zaman cenaze işlemi sonrası asılan bayraklar toplanıyor. Kaldı ki yabancı bir ülkede değiliz, Türkiye Cumhuriyeti’ndeyiz, bayrağı kimin astırıp astırmadığının da bir önemi yok."


Haberle ilgili daha fazlası: