Beytüşşebap'ta çatışma: 10 şehit

Güncelleme Tarihi:

Beytüşşebapta çatışma: 10 şehit
Oluşturulma Tarihi: Eylül 03, 2012 02:20

Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına teröristlerce düzenlenen saldırıda 10 asker şehit oldu. AFP'ye konuşan kaynaklar, çatışmada 20 PKK'lının öldürüldüğünü söyledi. İlçeye tek giriş noktası olan köprü teröristler tarafından dinamitle patlatılarak yıkıldı. Saldırı anında ilçede elektrikler kesildi.

Haberin Devamı

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ne dün gece kalabalık PKK’lı grubunun uzun namlulu silahlar ve askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı. Kaymakamlık, Polis Lojmanları ve Jandarma Taktik Alay Komutanlığı’nın üs bölgelerini hedef seçen çok sayıda PKK’lı etkisiz hale getirildi. Saldırı sırasında çok sayıda işyeri ve binaya roket ve kurşun isabet ettiği ilçe merkezinde, günün ağarmasıyla Polis Lojmanları önünde 3 PKK’lının cesedini almak isteyen grup, polis tarafından havaya ateş açılarak uzaklaştırdı.

YIKILAN KÖPRÜNÜN GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV   

ŞEHİTLER İÇİN ŞIRNAK'TA TÖREN DÜZENLENDİ / WEB TV      

KÖPRÜYÜ YIKTILAR / FOTO GALERİ 

PKK'LILAR YARDIM GELMESİN DİYE KÖPRÜYÜ YIKTI / WEB TV

Haberin Devamı

ŞEHİTLERİN BABA OCAĞINDA YAS / WEB TV

 OPERASYON BÖLGESİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

AFP: 20 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

10 ASKERİN ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ ÇATIŞMA / WEB TV 

Beytüşşebap İlçesi’ne PKK saldırısı dün saat 22.00 sıralarında başladı. Kalabalık PKK’lı grubu, Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı ile hemen ilçe yakınındaki Kato Dağı eteklerinde geçici olarak bulunan Bolu Komando Tugayı’na bağlı birliğin üs bölgelerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Aynı anda, ilçe merkezine sızan bir grup PKK’lı da Kaymakamlık başta olmak üzere Polis Lojmanları ve diğer resmi kuruluşlara ateş açmaya başladı. Saldırıya askeri üs bölgelerindeki askerler ile ilçe merkezindeki asker ve polisler anında karşılık verdi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN ÜZERİNDEN BUNLAR ÇIKTI / WEB TV

FUTBOL DÜNYASINDAN TERÖRE LANET 

TERÖRİSTLERİN SAKLANDIĞI BÖLGEYE TOP ATIŞI

Şemdinli ilçesinde terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda, teröristlerin saklandığı bölgelere top atışı yapıldı. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Altınsu köyünün güney bölümünde yer alan bir tepede terör örgütü mensuplarının bulunduğunu belirleyen güvenlik güçlerinin, teröristlerin saklanabileceği bölgeler top atışı yaptı. Yaklaşık yarım saat süren top atışının ardından ilçe merkezindeki birliklerden havalanan helikopterlerin de operasyona havadan destek verdiği görüldü.

Haberin Devamı

CENAZELERE UĞURLAMA TÖRENİ YAPILACAK

Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik  noktalarına terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen saldırıda şehit olan 10  güvenlik görevlisi için Şırnak'ta uğurlama töreni düzenlendi.

/images/100/0x0/55ea8536f018fbb8f8855afc


Saldırıda şehit olan 10 güvenlik görevlisi için Şırnak 23. Jandarma Sınır  Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törene, Vali Vahdettin Özkan, Tümen Komutanı  Tümgeneral Ali Doğan İnce, askeri erkan ve diğer yetkililer katıldı.

Törenin ardından şehit cenazeleri 3 helikopterle Diyarbakır'a  gönderildi.

Saldırıda şehit olan güvenlik görevlilerinin Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi,  Piyade Asteğmen Burak Erdi, Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, Uzman Çavuş Erdoğan  Sönmez, Çavuş Ramazan Emre Ala, Onbaşı Süleyman Güleç, er Serdar Küpeli, er Osman  Yıldız, er Uğur Sağdıç ve er Emrah Karataban olduğu öğrenildi.
         
"20 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Haberin Devamı

Uluslararası haber ajansı AFP'ye konuşan yerel kaynaklar ise yaşanan çatışmada 20 teröristin öldürüldüğünü söyledi. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!