GeriGündem Belediye Başkanı'nın oğlu Suriye'de öldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belediye Başkanı'nın oğlu Suriye'de öldü

Belediye Başkanı'nın oğlu Suriye'de öldü
refid:26346122 ilişkili resim dosyası

Diyarbakır’ın Sur İlçesi eş Belediye Başkanı Seyit Narin’in oğlu Ali Narin’in dün akşam Suriye’nin Rojava bölgesinde yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Olayın doğru olduğunu söyleyen Sur Belediyesi eski Başkanı Abdullah Demirbaş taziyeye gittiğini söyledi. Olayın ne zaman yaşandığını bilmediğini ifade eden

Belediye Başkanının oğlu Suriyede öldü
Demirbaş “Artık bu topraklarda ölüm son bulsun istiyoruz” dedi. Ali Narin'in 22 yaşında olduğunu kaydediliyor.

Narin Aile'sinin taziyeleri kabul ettiği bildirildi.

Abdullah Demirbaş’ın oğlu B. ise 2009’dan beri dağda bulunuyor.

Suriye’de Kürtler’in denetiminde bulunan Rojava’da YPG (Halk Savunma Güçleri) ile İŞİD'in yoğun çatışmaları bulunuyor.

Oğlu yaşamını yitiren Seyit Narin, bir önceki dönemde Diyarbakır'ın Hani İlçesi'ne bağlı Kuyular Belde Belediyesi başkanıydı.

BAŞKAN NARİN: OĞLUM 3 YILDIR GERİLLAYDI

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi BDP’li Belediye Başkanı Seyid Narin, Suriye’nin kuzeyinde ’Rojava’ olarak bilinen bölgede El Kaide güçleriyle girdiği çatışmada ölen oğlu ’Dilşat Ahmet’ kod adlı Ali Narin için Hanililer Taziyeevi’nde taziyeleri kabul etti. Aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu yüzlerce kişi taziye evine gelerek Başkan Narin’e başsağlığında bulundu. Abdullah Öcalan fotoğrafları, PKK flamaları ve Ali Narin’in dağda çekilmiş fotoğraflarının asıldığı taziye evinde sık sık dua okundu.

Taziyeleri kabul ederken DHA’ya konuşan Belediye Başkanı Seyid Narin, oğlunun 3 yıl önce PKK’ya katıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Oğlum 3 yıldır gerillaydı. Suriye’de iç savaş vardı. Oğlum da halkının, kendi kardeşlerinin özgürlüğü için, özgür yarınları için çetelerle mücadele etmiştir. Dolayısıyla bu mücadelenin sonucunda şahadete ulaşmıştır. Şunu da biliyoruz ki her şahadete ulaşan bir yoldaşımız aynı zamanda da halkımızı da bir adım daha özgürlüğe ulaştırmaktadır. Bu anlamıyla bundan önce de bu hareket, bu halk şehit vermiştir, bundan sonra da verecektir. Özgürlüğünü kazanana kadar Kürdistan’ın dört bir parçasında gençlerimiz bu halkı savunacaktır. Ama bizim temennimiz hiç bir insanımızın, hiç bir canın yitirilmeden 21’inci yüzyılın ruhuna uygun gerçek demokrasinin inşaa edilmesidir. Bunu Ortadoğu’nun bir bütünü için istiyoruz. Türkiye için istiyoruz. Dolayısıyla diğer ana babalar gibi intikam çığlıkları atmıyoruz. Bizim bura da atacağımız çığlık barış, kardeşlik, özgür yarınların çığlığı olacaktır"

dgokce@hurriyet.com.tr

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False