Belediye Başkanı ve eşine silahlı saldırıda yeni gelişme... Tutuklandılar!

Belediye Başkanı ve eşine silahlı saldırıda yeni gelişme... Tutuklandılar

Burdur'un Yeşilova ilçesinde Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile eşi Fatma Şenel'in yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin yakalanan zanlılardan 3'ü tutuklandı. Valilikten yapılan açıklamada, 13 şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerde yapılan aramada, çok sayıda dijital materyal, 2 tabanca, 4 uzun namlulu silah, çok sayıda mermi ve fişek ele geçirildiği bildirildi.

Haberin Devamı

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, 20 Nisan saat 04.30'da evlerinde silahlı saldırıya uğradı. Bacaklarından vurulan çift, Yeşilova Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Burdur Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 8 kurşun isabet eden Mümtaz Şenel, sol ayak kaval kemiğinden ameliyat edildi. 3 günlük tedavi sonunda da 2 kurşun isabet eden eşi ile birlikte taburcu oldu. Kurşunlardan 6'sının vücuttan çıktığı, 2'sinin ise sol bacakta kaldığı ancak riskli bölgede oldukları için alınamadığı öğrenilen Başkan Mümtaz Şenel'e yaklaşık 1 ay fizik tedavi uygulanacak.

Başlatılan geniş çaplı soruşturma kapsamında, saldırıya karıştıkları iddiasıyla 12 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden biri emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Silahlı saldırının faili olduğu iddia edilen otel işletmecisi Evren Erdem'in de aralarında olduğu 11 şüpheli ise dün sabah Yeşilova Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden 3'ü dün sulh ceza hakimliğince adli kontrolle serbest bırakıldı.

3'Ü TUTUKLANDI

Haberin Devamı

Savcılık sorguları dün akşam saatlerine kadar devam eden 8 şüpheliden 5'i de sabaha karşı adli kontrolle salıverildi. Saldırının azmettiricisi olduğu iddia edilen Evren Erdem ile Şenol Gürcan ve Deniz Bağ ise tutuklanarak, Burdur Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Burdur Valiliği'nden, Yeşilova ilçe Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel'e evlerinde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapıldı. Olayın aydınlatılmasına yönelik Burdur ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü KOM, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleriyle birlikte geniş kapsamlı koordineli çalışma yapıldığı ve olayın gerçekleştiği gün şüphelilerin yakalandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; çok sayıda dijital materyal, 7,65 mm çapında tabanca, 9 mm çapında tabanca, uzun namlulu silah, seyyar dipçikli av tüfeği, yarı otomatik av tüfeği, av tüfeği, 7.65 mm 6 dolu fişek, 9x19 mm 20 dolu fişek, 9x19 mm çapında 38 boş kovan, 45 kalibre 16 boş kovan, çekirdeği hasar görmüş dolu 45 kalibre fişek, 45 kalibreye ait şekli bozulmuş 2 çekirdek, 9x19 mm çapında 4 mermi çekirdeği, 12 kalibre dolu 31 fişek, 16 kalibre dolu 12 fişek, boş şarjör ele geçirilmiştir. Haklarında 'suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak, silahla yaralama, konut dokunulmazlığını ihlal, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, 6136 sayılı kanuna muhalefet ve 5809 sayılı kanuna muhalefet' suçlarından işlem yapılan şahıslardan Ş.G., D.B., E.E., 25.04.2020 tarihinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardır."

Saldırıda yaralanan Başkan: Böyle bir şeyin geleceğini tahmin ediyordum
Haberle ilgili daha fazlası: