GeriGündem Bedirhan’ın minik kalbine bakıyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bedirhan’ın minik kalbine bakıyorlar

Bedirhan’ın minik kalbine bakıyorlar
refid:12296865 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Duran Ailesi, sekiz yıl sonra ikiz bebek sevinci yaşayacaktı ama olmadı. Prematüre doğum sonucu ikizlerden Resul 36 saat sonra öldü. Bedirhan ise bir dizi ameliyattan geçti. Bedirhan şu an sağlıklı ama henüz annesinin kucağında uyuyabilmiş değil.

DENİZLİ’de tekstil fabrikasında çalışan Seyfettin Duran (32) ile ev hanımı eşi Ümmühan Duran’ın sekiz yıllık bebek özlemi, Duran’ın ikiz bebeklere hamile kalmasıyla yerini sevince bıraktı. Sıkıntılı geçen sürecin ardından Ümmühan Duran, hamileliğinin 29’uncu haftasında Denizli Devlet Hastanesinde Bedirhan ile Resul’ü dünyaya getirdi.

Ancak, doğum sırasında gelişen komplikasyonlar sonucu anne Ümmühan Duran’ın rahmi alındı. Prematüre doğan ikizlerden Resul, doğumdan 36 saat sonra yaşamını yitirdi. İkizlerden Bedirhan’a, sevk edildiği Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde PDA (Anne karnında açık olup doğumu takiben kapanması gereken, kalpten çıkan iki büyük atardamar arasındaki açıklığın doğumdan sonra kapanmayıp açık kalması) teşhisi kondu. DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Bedirhan’ın kalp damarındaki açıklık, Kalp Damar Cerrahisi öğretim üyesi Prof. Dr. Öztekin Oto’nun gerçekleştirdiği operasyonla kapatıldı.

Anne Ümmühan Duran, ikiz bebekleri olacağı öğrendiği günün, hayatının en mutlu günü olduğunu söyledi. Sorunlu geçen gebeliğin sonunda bebekleri henüz 6,5 aylıkken doğum yaptığını anlatan Duran, “Doğumda rahmim alındı. Bebeklerimden biri öldü. Bedirhan da 35 gündür hastanede. Allah’a şükür sağlık durumu iyiye gidiyor” dedi. Bedirhan’a sadece dokunabildiğini ifade eden Duran, şöyle konuştu:

“35 gündür Bedirhan’ın sadece eline dokunabildim, bu bile bana yetiyor. Kucağıma alamadım, çok kötü bir duygu. Kendinden bir parçaya dokunamıyorsun. Ufacık bedeniyle hastane hastane gezmek zorunda kaldı. Ameliyattan sonra iyiye gidiyor. Sütümü pompalıyorum, besleniyor. Kuvözde görüyorum. Allah kucağıma da almayı nasip eder inşallah. Çocuğumu kucağıma aldıktan sonra her şey daha da iyi olacak. Bir kez elini tuttuğumda, o da parmağımı tuttu. Ameliyattan sonra babasıyla yanına gittiğimizde, ‘Oğlum, babana selam ver’ dedim. Ben konuşmaya başlayınca gözlerini açtı. Belki beni görmemiştir, ama galiba geldiğimi hissetti. Şimdi o haliyle gözümün önünde. Başka anneleri gördüğüm zaman, ‘Acaba ben de böyle emzirebilecek miyim?’ diye düşünüyorum. Kucağıma alınca ne hissedeceğimi bile bilemiyorum.”

Baba Seyfettin Duran ise Bedirhan’ın sağlığının her geçen gün iyiye gitmesiyle mutlu olduklarını söyledi.
False