Bebeğim rahat uyu katilin yakalandı

Kadın, bebek, hemşire, öğretmen ayırmadan 21 yıldır kan döken Apo, 30 bin can aldı. Türkiye'ye 30 katrilyon liraya mal olan bebek katilinin bölücü hareketi, bölge insanına da acıdan başka birşey vermedi.

PKK, başta Güneydoğu olmak üzere ülke genelinde 21 yıldır kan döküyor. Bölücü örgütün elebaşı Abdullah Öcalan, bu kanlı eylemlerde 30 bini aşkın insanın yaşamını yitirmesinden sorumlu oldu. Bebek katilinin bölücü hareketi, Türkiye'ye de 30 katrilyon liraya mal oldu.

Kurtarmayı vaat ettiği Kürt halkına acı ve gözyaşından başka hiçbir şey vermeyen terör örgütü PKK'nın neden olduğu kanlı eylemlerde 5 bin masum vatandaş katledilirken, 20 binden fazla PKK'lı çatışmalarda öldü. Terörle mücadelede güvenlik güçleri de polis, asker ve korucu yaklaşık 5 bin şehit verdi. Eğitim ordusunun mensubu öğretmenler, sağlık görevlileri, imamlar ve bir çok memur da kanlı saldırılara hedef oldu.

Çekirge, 2 kez sıçradı

Bölücübaşı Abdullah Öcalan, Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği iki operasyondan son anda kurtulmuştu. Öcalan için düzenlenen ilk operasyona ‘Mercedes’ ismi verilirken, MİT'ten sağlanan ödenekle, bölücübaşı izlemeye alındı. Şam'ın güneyindeki Besatin semtindeki çiftlik evinin hemen yakınında parkedilecek bir araca yüklü miktarda patlayıcı konularak bunların patlatılması planlandı. 1996 Mayıs ayının ilk günlerinde, içinde yüzlerce kilo C-4 patlayıcı bulunan minibüs, Suriye'ye geçirildi. 6 Mayıs 1996 günü Apo çiftlik evinin bahçesinde bulunduğu sırada uzaktan kumanda aleti çalıştırılırken, şiddetli patlama meydana geldi ancak, operasyon amacına ulaşamadı. Bunun ardından düzenlenen ikinci operasyon için PKK'nın kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım 1996 tarihi seçildi. İkinci girişim için de görevlendirilen ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım bu kez Metin Atmaca adına düzenlenmiş pasaportla Lübnan Havayolları'na ait uçakla Beyrut'a giderken, Abdullah Öcalan'ın gitmesi beklenen binaya uğramaması sonucu bu girişim de sonuç vermemişti.

Adı konulmamıştı henüz

Katilin ölüm çetelesinde, henüz isimleri bile konulmamış birkaç günlük bebekler, gül yüzlü çocuklar da var. Çocukları eğitmekten başka amaçları olmayan öğretmenler de var. Ölüm makinası masum insanları kurşuna dizerken, Siirt'te bu minik yavrulara da acımadı.Haberle ilgili daha fazlası: