GeriGündem Bazı ülkeler timsah gözyaşı döküyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bazı ülkeler timsah gözyaşı döküyor

Hükümet, İstanbul'da yaşanan terör saldırısının ardından bazı terör örgütlerini yıllardır destekleyen bazı Avrupa ülkelerine sert bir sitemde bulundu.

Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yıllarca birçok ülkenin teröristlere destek verdiğinin altını çizerek, ‘‘Bu vahşetten sonra bize taziye mesajı gönderen bazı ülkeler vicdan muhasebesi yapmak zorundadır. Aksi takdirde döktükleri gözyaşı timsah gözyaşlarıdır’’ dedi. Bakanlar Kurulu'nun dünkü toplantısında ağırlıklı gündem maddesi İstanbul'da iki sinagogun bombalanması oldu. Yaklaşık 4.5 saat süren toplantının ardından açıklama yapan Çiçek, saldırıları ‘vahşet ve insanlık dışı’ sözleriyle tanımlayarak, tanımladı. Çiçek, Türkiye'nin teröre karşı defalarca uluslararası platformda mücadele çağrısında bulunduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

‘‘Ama bu çağrılarına maalesef gerekli, samimi ve zamanında da bir cevap alamamıştır. Türkiye terörle mücadelede yalnız bırakılmış bir ülkedir. Bir çok ülke Türkiye'de can döken canilere destek olmuştur, lojistik destek sağlamış, himaye etmiştir. Şimdi yaşanan bu vahşetten sonra bize taziye mesajı gönderen bazı ülkeler vicdan muhasebesi yapmak zorundadır. Aksi takdirde döktükleri gözyaşları timsah gözyaşlarıdır.’’

Bazı ülkelerin teröristleri ‘‘politik enstrüman’’ olarak kullandığını belirten Çiçek, Türkiye'nin iade taleplerinin bazı ülkelerde ‘‘sudan bahanelerle’’ askıda tutulduğunu hatırlattı ve ‘‘O zaman bu taziyelerin ne anlamı var?’’ dedi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False